عملیات روانی اخیر مصطفی تاجزاده و یاسر هاشمی علیه دانشگاه آزاد و دکتر ولایتی ناشی از استیصال است/افرادی که دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شد قیل و قال راه می‌اندازند
عملیات روانی اخیر مصطفی تاجزاده و یاسر هاشمی علیه دانشگاه آزاد و دکتر ولایتی ناشی از استیصال است/افرادی که دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شد قیل و قال راه می‌اندازند

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، دکتر صالح اسکندری در گفتگویی با اشاره به اقداماتی که در قالب دیپلماسی علمی یا روابط علمی ادعای استقلال نهادی از ساختارهای قدرت سیاسی دارند را می‌توان همچنین به عنوان ابزارهای نفوذ علمی نیز تحلیل کرد اظهار داشت: باید نسبت به قابلیتِ سیاسی و ضدامنیتی فعالیت‌های علمی هوشیارانه عمل کرد. […]

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، دکتر صالح اسکندری در گفتگویی با اشاره به اقداماتی که در قالب دیپلماسی علمی یا روابط علمی ادعای استقلال نهادی از ساختارهای قدرت سیاسی دارند را می‌توان همچنین به عنوان ابزارهای نفوذ علمی نیز تحلیل کرد اظهار داشت: باید نسبت به قابلیتِ سیاسی و ضدامنیتی فعالیت‌های علمی هوشیارانه عمل کرد.

اسکندری با بیان اینکه درصد تولیدات علمی اسلام‌هراسانه به شدت رو به افزایش است تصریح کرد: تولیدات علمی در ۶۰ سال اخیر از ۴.۷ درصد در دهه ۱۹۵۰ به ۱۴.۷ درصد در دهه ۲۰۰۰ رسیده است.

مسئول امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بیش از همه مطالعات سیاسی و پس از آن، مطالعات فرهنگی و اجتماعی است که اسلام‌هراسانه است گفت: هنگامی که رویکرد مطالعات نسبت به اسلام را بر حوزه‌های مطالعاتی منطبق می‌کنیم، نتیجه مهم دیگری به دست می‌آید.

وی با اشاره به اینکه گستردگی مطالعات توسعه و سرسپردگی نهادهای علمی کشور به فهم غربی از توسعه، یکی از نشانه‌های موفقیت نسبی پروژه نفوذ علمی به کشور است. افزود: از این نظر، ایران حتی بیش از کشورهای جهان نسبت به پذیرش رویکرد توسعه‌گرا در علم و به تبع آن در امور اجرایی کشور گشودگی داشته است.

مسئول امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید براینکه تاجزاده در سال ۷۸ به عنوان یکی از مسببین فتنه کوی دانشگاه قصد داشت ابتدا دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز را به آشوب بکشاند گفت: عملیات روانی اخیر مصطفی تاجزاده و یاسر هاشمی علیه دانشگاه آزاد و دکتر ولایتی ناشی از استیصال است.

اسکندری خاطرنشان کرد: به محض اینکه می گوئیم دانشگاه آزاد اسلامی یادگار مرحوم آیت الله هاشمی است چرا برخی به دنبال سهم الارث در آن می گردند.

مسئول امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: طبیعی است امروز که دست آقای تاجزاده و آقای رمضان زاده که هر دو از دستگیر شدگان فتنه ۸۸ هستند و برای وی در یکی از واحدهای تهران درس گذاشته بودند، از دانشگاه آزاد اسلامی کوتاه شده است چنین قال و قیلی را به راه بیندازند.

انتهای پیام/