فراخوان جشنواره “آخرین آفتاب” در استان گیلان آغاز شد
فراخوان جشنواره “آخرین آفتاب” در استان گیلان آغاز شد

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان گیلان گفت: فراخوان جشنواره آخرین آفتاب با موضوعات مرتبط با مهدویت و انتظار در استان گیلان آغاز شد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، سجاد ستوده در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه فراخوان جشنواره آخرین آفتاب با موضوعات مرتبط با مهدویت و انتظار در استان گیلان آغاز شد اظهار داشت: جشنواره آخرین آفتاب در رشته‌های طراحی، نقاشی دیجیتال، تایپوگرافی و موشن گرافیک برگزار می‌شود.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در گیلان بومی بودن شرکت کنندگان را یکی از شرایط شرکت در جشنواره اعلام کرد و افزود: یک شرکت کننده می‌تواند در تمامی بخش‌های مذکور این جشنواره شرکت کند.

ستوده با تاکید بر اینکه در هر بخش از این جشنواره تنها یک اثر از افراد پذیرفته می‌شود خاطرنشان کرد: ابعاد آثار ارسالی در بخش‌های طراحی پوستر، نقاشی دیجیتال و تایپو گرافی باید ۵۰ در ۷۰ سانتی متر باشد و کیفیت ۳۰۰ دی پی آی در آثار مذکور مورد قبول است.

وی با اشاره به اینکه در بخش موشن گرافیک آثار ارسالی حداقل یک دقیقه در نظر گرفته شده است افزود: به همراه هر اثر ارسالی از شرکت کنندگان، مشخصات افراد در قالب یک فایل word شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت و ایمیل، شماره تلفن همراه و تلگرام، نرم افزارهای استفاده شده در تولید اثر به دبیرخانه ارسال شود.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در استان گیلان با اشاره به خلاء تولید آثار فاخر و ارزشمند در زمینه رشته‌های نام برده در جشنواره مذکور تصریح کرد: جشنواره آخرین آفتاب با هدف تولید آثار فاخر در موضوعات مرتبط با انتظار و مهدویت در استان گیلان برگزار می‌شود.

ستوده با بیان اینکه از شرکت کنندگان جشنواره آخرین آفتاب در مراسم ویژه‌ای تقدیر می‌شود خاطرنشان کرد: به آثار منتخب جشنواره مذکور جوایز ارزنده نقدی و غیرنقدی اهدا شده و آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره در قالب نرم افزارهای مختلف منتشر و در اختیار عموم قرار داده می‌شود.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در استان گیلان اظهار داشت: از هنرمندان و شرکت کنندگان جشنواره آخرین آفتاب به‌منظور تولید محصولات فرهنگی در موضوعات مختلف در دفتر استانی سازمان سراج در گیلان دعوت می‌شود.

وی مهلت ارسال آثار را تا ۳۱ اردیبهشت امسال عنوان کرد و با بیان اینکه آثار جشنواره با فرمت زیپ به آدرس را  gilan@seraj.ir ارسال شود افزود: علاقه‌مندان جشنواره آخرین آفتاب برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این جشنواره می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۳۹۱۰۹۳۹۴۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام/تسنیم