فراگیری علم باید در جهت تربیت اشخاص با نگاه دینی و انسان سازی صورت گیرد+تصاویر
فراگیری علم باید در جهت تربیت اشخاص با نگاه دینی و انسان سازی صورت گیرد+تصاویر

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران ، توسعه عظیم علمی در کشور شکل گرفته است که باید در جهت احیای نهضت اسلامی حرکت شود و فراگیری علم باید در جهت تربیت اشخاص با نگاه دینی و انسان سازی صورت گیرد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین صفوی در مراسم دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن عرض خیرمقدم به دانشجویان اظهار داشت: برای همه دانشجویان آرزوی موفقیت و روز های پر از پیشرفت و ترقی آرزومندم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به جایگاه علم در جامعه خاطرنشان کرد: علم و ورود به دروازه حکمت و دانش و معرفت یک توفیق الهی است که زیبنده شاکر بودن ما است.

صفوی با برشمردن نشانه های آفریدگار جهانیان و تشبیه عالم بی عمل به زنبور بی عسل افزود: خداوند برای هر نعمتی هدفی معین دارد که باید آن هدف والا شناخته شود و در جهت تحقق آن تلاش کرد که هدف علم ، در نهایت عمل است دانش اندوزی شعار اصلی دین مبین اسلام است و اولین سخنان خداوند با پیامبر اعظم (ص) در رابطه با فراگیری دانش بوده است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران ، توسعه ی عظیم علمی در کشور شکل گرفته است که باید در جهت احیای نهضت اسلامی حرکت شود و فراگیری علم باید در جهت تربیت اشخاص با نگاه دینی و انسان سازی صورت گیرد.

صفوی با بیان اینکه علم و دانش به انسان قدرت می دهد، تأکید کرد:علم و دانش به انسان قدرت و انگیزه می دهد و موجب رشد درونی می شود تا تحسین دیگران را در پی داشته باشد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با روایتی از پیامبر اعظم (ص) درمورد  دستیابی دانشمندان ایران به علم افزود: دشمنان نهضت اسلامی ایران هر کاری که از دستشان برآید کرده اند ولی از رسیدن به هدف پلیدخود ناکام مانده اند زیرا از ملت، جامعه اسلامی و مردم خداجو می ترسند و ایران و ایرانی با علم و ایمان و جهاد در راه خدا به بالاترین درجات علمی خواهد رسید.

انتهای پیام/