فرزندانی که در زندگی خود از پدر و مادر اطاعت نمی‌کنند در زندگی خود خیر، برکت و توفیقات والایی را نمی‌بینند
فرزندانی که در زندگی خود از پدر و مادر اطاعت نمی‌کنند در زندگی خود خیر، برکت و توفیقات والایی را نمی‌بینند

کارشناس مسائل مذهبی و امور خانواده با اشاره به لزوم اهمیت توجه به سخنان والدین گفت: فرزندانی که در زندگی خود از پدر و مادر اطاعت نمی‌کنند در زندگی خود خیر، برکت و توفیقات والایی را نمی‌بینند.

به گزارش سرویس فرهنکی اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین شهاب مرادی صبح امروز در هیئت ثارالله رشت با اشاره به اثرات زیاد همنشینی در زندگی انسان اظهار داشت: بعضی از والدین می‌گویند فرزندمان را آزاد گذشته‌ایم تا خودش مسیرش را انتخاب کند که این امری بسیار غلط است.

وی با تاکید بر اینکه فرزندان امانتی در نزد پدر و مادر هستند عنوان داشت: اینکه می‌گویند باید جوان خودش سرش به سنگ بخورد باوری غلط است و در پاسخ باید گفت مگر یک انسان چندبار جوانی می‌کند که آن را با پشیمانی هدر بدهد.

کارشناس مسائل مذهبی و امور خانواده با اشاره به تاثیر بسیار زیاد لقمه حلال در نوع زندگی انسان خاطرنشان کرد: امروزه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مشکلاتی نظیر ربا و گناه در آن وجود دارد.

مرادی با اشاره به لزوم اهمیت توجه به سخنان والدین ابراز داشت: فرزندانی که در زندگی خود از پدر و مادر اطاعت نمی‌کنند در زندگی خود خیر، برکت و توفیقات والایی را نمی‌بینند.

وی با تاکید بر نقش هم‌نشینان در زندگی هر فردی اظهار داشت: این باور که بعضی می‌گویند ما با هر نوع انسانی معاشرت می‌کنیم اما از آن‌ها رنگ نمی‌گیریم، باوری غلط و بی‌سوادانه است.

مرادی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین (ع) عنوان داشت: حتی نگاه کردن به افرادی که دارای خصلت‌های نامناسب نظیر خساست هستند در روح انسان تاثیر می‌گذارد.

این کارشناس مسائل مذهبی و امور خانواده  ضمن بیان توصیه‌ای خطاب به جوانان خاطرنشان کرد: جوانان باید دقت کنند تا در این دوران ارزشمند از عمرشان هرکسی را به‌عنوان همنشین خود انتخاب نکنند.

انتهای پیام/