فریاد مدیران اجرایی استان گیلان از کمبود بودجه و اعتبارات دولتی
فریاد مدیران اجرایی استان گیلان از کمبود بودجه و اعتبارات دولتی

مدیران اجرایی دستگاه‌های دولتی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان از کمبود اعتبارات و مشکلات مالی دستگاه‌های تحت مسئولیت خود به‌شدت انتقاد کردند.

به گزارش اندیشه گیلان، مدیران اجرایی دستگاه‌های دولتی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان که در سالن اجتماعات استانداری گیلان در رشت برگزار شد از کمبود اعتبارات و مشکلات مالی دستگاه‌های تحت مسئولیت خود به‌شدت انتقاد کردند.

زندان‌های استان گیلان قدیمی و فرسوده هستند

مدیرکل زندان‌های استان گیلان در این نشست اظهار داشت: زندان‌های گیلان جمعیت قابل توجهی را پوشش می‌دهند و هزینه‌های اجتناب ناپذیری دارند.

حمید حسینی به فرسودگی و غیراستاندارد بودن زندان‌های گیلان اشاره کرد و بیان داشت: قدیمی بودن زندان‌های گیلان منجر به ایجاد هزینه شده و امیدواریم در سال ۹۶ زندان‌های گیلان را ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه حقوق کارکنان و سربازان اداره کل زندان‌های استان گیلان به‌سختی پرداخت می‌شود گفت: اعتبارات هزینه‌های جاری زندان‌ها اندک است و یک میلیارد تومان از هزینه‌های جاری سال گذشته بر روی زمین مانده است.

 ارتقای ایمنی راه‌ها در استان گیلان نیاز به افزایش اعتبار دارد

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان گیلان در این جلسه اظهار داشت: ۷۰۰ نفر از نیروهای این اداره از اداره کل راه و شهرسازی منتقل شده‌اند.

علیرضا نازک کار ارتقای ایمنی راه‌ها, حفظ وضعیت موجود و راهداری اضطراری را از جمله مسئولیت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد و افزایش اعتبار این دستگاه را خوستار شد.

برای هزینه‌های ادارات شهرستان‌ها با مشکل روبه‌رو هستیم

مدیرکل استاندارد استان گیلان در این جلسه با اشاره به اینکه اداره استاندارد شهرستان رودبار سال گذشته افتتاح شد اظهار داشت: برای این اداره اعتباری در نظر گرفته نشده است.

داریوش اشکانی‌پور از افتتاح اداره استاندارد شهرستان لاهیجان خبر داد و بیان کرد: برای هزینه‌های این اداره و اداره استاندارد رودبار با مشکل مواجه هستیم و امیدواریم در این زمینه به ما کمک شود.

بودجه ورزش و جوانان گیلان افزایش یابد

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این جلسه به سرانه پایین ورزشی گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: حوزه وزارت ورزش و جوانان از نظر نیروی انسانی با کمبود نیرو مواجه است.

مسعود رهنما با اشاره به صعود تیم سپیدرود به لیگ برتر اذعان داشت: بودجه اداره کل ورزش و جوانان گیلان نباید براساس عملکرد سال گذشته باشد و با توجه به صعود سپیدرود هزینه‌های ما بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/