فضای استان گیلان نباید سیاسی, همراه با درگیری و جر و بحث باشد
فضای استان گیلان نباید سیاسی, همراه با درگیری و جر و بحث باشد

استاندار گیلان با اشاره به اینکه فضای استان نباید سیاسی, همراه با درگیری و جر وبحث باشد، گفت: ‌در این چهار سال همواره در این راستا تلاش کردم و این تلاش ادامه خواهد داشت.

به گزارش اندیشه گیلان، محمدعلی نجفی ظهر دیروز در جلسه ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در استانداری گیلان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه خودسازی است، اظهار داشت: بداخلاقی‌های انتخاباتی قبل از انتخابات شروع شده و هنوز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عده‌ای قاعده بازی را رعایت نمی‌کنند بیان کرد: به پاس این ماه عزیز که بر اخلاق و تهذیب نفس تکیه دارد باید از بداخلاقی‌ها خودداری شود و تلاش کنیم فضای کار و خدمت برای مردم مهیا شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه از صدا و سیما درخواست دارم مسائل اخلاقی را رعایت کند تاکید کرد: باید مردم به انتخاب خود در انتخابات امیدوار شوند و انتخابات یک برنده داشت و آن حضور حداکثری مردم بود.

نجفی با اشاره به اینکه فضای استان نباید سیاسی, همراه با درگیری و جر وبحث باشد اذعان داشت: در این چهار سال همواره در این راستا تلاش کردم و این تلاش ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مراجع، پشت اندیشه امام خمینی (ره) قرار گرفته بودند گفت: کشتار قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ چهره شاه را در ملت ایران و جهان منفور کرد و شاه بعد از آن هرچه قدر تلاش کرد سازندگی عمرانی و آزادی به‌وجود آورد نتوانست تا حرکت ننگین خود را پاک کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه توزیع افطاری نباید در بخش‌های دولتی انجام شود اظهار داشت: صلاح نمی‌دانم مدیران افطاری‌های شخصی نیز توزیع کنند و افطاری دادن در مساجد, امام زادگان و معابر شهر به‌صورت ساده مناسب است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود که اندیشه بزرگ امام راحل که همواره جا برای پرداختن دارد در جامعه تببین شود و به‌عنوان الگو از آن همواره بهره بگیریم.

محمد احمدی‌پور نیز در این نشست با اشاره به اینکه راه و اندیشه امام خمینی (ره) در همه جای کشور در آحاد مردم جاری است اظهار داشت: گرامیداشت امام (ره) فقط مربوط به یک زمان خاص نیست و باید یاد امام (ره) را در تمامی ایام گرامی بداریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان تصریح کرد: برنامه‌های رحلت امام خمینی (ره), آیت الله احسانبخش و ۱۵ خرداد در ایام ۱۳ تا ۱۵ خرداد برگزار می‌شود و شورای هماهنگی، فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی، برنامه های لازم را در این زمینه مشخص کرده‌اند.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه در این ایام مساجد در روستاها و محلات فعال است خاطرنشان کرد: از این مجالس باید برای تشریح دیدگاه امام راحل و اندیشه امام خمینی (ره) به‌خوبی استفاده شود.

مدیرکل بنیاد شهید استان گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: شنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱۰ صبح مراسم بزرگداشت آیت الله احسانبخش در مسجد مصلای رشت برگزار می‌شود.

عبدالله پاکاری از برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در روز یکشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۰ صبح در مسجد مصلای رشت خبر داد و بیان کرد: مراسم شهید سیدیونس رودباری, شهید ۱۵ خرداد نیز در ساعت ۱۱ شنبه ۱۳ خرداد در مصلای رودبار برگزار می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم