فعالیت‌های قرآنی کشور با مشکل عدم انسجام روبه‌رو است
فعالیت‌های قرآنی کشور با مشکل عدم انسجام روبه‌رو است

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با انتقاد از عدم انسجام فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور گفت: زیرساخت‌های قرآنی کشور به اصلاح نیاز دارند.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری ظهر امروز در همایش تجلیل از معلمان و مدیران تشکل‌های قرآنی استان گیلان در رشت با اشاره به جامعیت و تاثیر قرآن کریم اظهار داشت: انس با قرآن کریم سبب باروری تفکر در انسان می‌شود و فاصله گرفتن از قرآن نتیجه‌ای جز انحراف ندارد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به تلاش‌های دشمنان در راستای مقابله با تاثیرات مثبت قرآن گفت: نقش قرآن در جامعه به‌قدری برجسته است که دشمنان از تمام ابزار و امکانات خود در راستای دور کردن جامعه بشری از قرآن کریم استفاده می‌کنند.

وی افزود: زمانی که برای پرسش‌های مختلف موجود در ذهن اقشار مختلف جامعه پاسخ و استدلال جامع و معنوی ارائه نشود، سبب بروز قساوت قلب در جامعه می‌شود اما انس با مفاهیم عمیق قرآنی قساوت قلب را از ذهن و قلب انسان دور می‌کند.

یاری اعلام کرد: امروزه در جامعه شاهد ترویج و گسترش خرافات و انحرافات مذهبی هستیم که نتیجه دوری از قرآن است و توجه بیشتر به مفاهیم قرآنی سبب از بین رفتن وسواس‌های مذهبی و تعالی روح افراد در جامعه می‌شود‌.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به روایت حضرت علی (ع) در راستای تشریح جایگاه قرآن کریم اذعان داشت: قرآن ناصحی است که در کلمات و سخنان آن هیچ غش و نیرنگی نیست و هدایت به‌وسیله آن نتیجه‌ای جز سعادت ندارد.

وی با انتقاد از عدم انسجام فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور گفت: زیرساخت‌های قرآنی کشور نیاز به اصلاح دارند و تمام دستگاه‌های مربوطه باید از تمام ظرفیت خود در راستای افزایش سرانه قرآنی کشور و معرفی صحیح قرآن به جامعه استفاده کنند.

انتهای پیام/