قالیباف از جایگاه بهتری برخوردار شد/جهانگیری ‌در موقعیت بهتری نسبت به روحانی قرار گرفت
قالیباف از جایگاه بهتری برخوردار شد/جهانگیری ‌در موقعیت بهتری نسبت به روحانی قرار گرفت

رئیس ستاد انتخاباتی مصطفی میرسلیم در استان گیلان با اشاره به نخستین مناظره تلویزیونی گفت: جهانگیری به‌دلیل ارائه اطلاعات بیشتر نسبت به روحانی در موقعیت بهتری قرار گرفت؛ قالیباف از جایگاه بهتری در نظرسنجی‌ها برخوردار شد.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، حسن کربلایی عصر امروز در نشست خبری در ستاد انتخاباتی سیدمصطفی میرسلیم درباره دموکراسی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) از ابتدای شکل‌گیری و تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه گذاری دموکراسی تاکید داشتند.

رئیس ستاد انتخاباتی مصطفی میرسلیم در استان گیلان با بیان اینکه انتخابات، تکلیفی شرعی و سیاسی است که برعهده مردم است اذعان داشت: انتخابات از جمله افتخارات و ارزش‌هایی است که نظام جمهوری اسلامی ایران به لحاظ سیاسی و شرعی برای مردم قائل شده است.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) افزود: انتخابات در ظاهر، کاری سیاسی ولی در عمل حرکتی دینی است و بر این اساس انسان حق ندارد نسبت به مسائل جامعه خود بی‌تفاوت باشد و علاوه بر امر انتخابات، نظارت بر عملکرد مدیر اصلح و منتخب از جمله وظایف هر فرد در جامعه است.

کربلایی درباره انتخاب میرسلیم به‌عنوان کاندیدای حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: در طول یک‌سال اخیر حزب موتلفه با توجه به ناکارآمدی دولت فعلی در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی درصدد معرفی شخصی از این حزب به‌عنوان مجری و مدیر کشور در جهت حل مشکلات مردم بود.

وی با بیان اینکه حزب موتلفه در ۳۰ استان کشور دارای ۲۰۰ دفتر است افزود: پیش از تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، حزب موتلفه در کشور از طریق نظرسنجی بین چند کاندیدا ۳ نفر را به‌عنوان افراد منتخب معرفی کرد که حبیب الله حبیبی نفر اول و با فاصله کمی سید مصطفی میرسلیم به‌عنوان نفر دوم و اسدالله بادامچیان به‌عنوان نفر سوم انتخاب شدند.

رئیس ستاد انتخاباتی مصطفی میرسلیم در استان گیلان بیان داشت: حبیبی دبیرکل موتلفه اسلامی به‌دلیل مشکلات جسمانی رسماً از این حضور کناره‌گیری خود را اعلام کرد و در نهایت میرسلیم بر اساس خواسته حزب موتلفه اسلامی به‌عنوان کاندیدای ریاست جمهوری معرفی شد.

کربلایی پیروزی روحانی در انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری را ناشی از تفرقه بین گروه‌های ارزشی بیان کرد و افزود: هدف از تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ایجاد اتحاد بین نیروهای ارزشی، انقلابی و اصولگرا است که میرسلیم با وجود عدم امضا و تعهد مبنی بر کناره گیری، پایبند به این اصول است.

رئیس ستاد انتخاباتی مصطفی میرسلیم در استان گیلان گفت: سید مصطفی میرسلیم تعهدی مبنی بر عدم ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری نداده بود و طبق برنامه از پیش تعیین شده همراه با دو کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تا پایان مناظره در صحنه حضور دارد و در نهایت براساس نظرسنجی عمل می‌کند.

کربلایی درباره عملکرد حزب موتلفه اسلامی استان گیلان در ارتباط با شورای شهر بیان داشت: با توجه به اینکه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره شوراها برنامه عملیاتی ندارد حزب موتلفه استان به ترغیب برخی از کاندیدا جهت خروج از انتخابات شورا و حمایت برخی دیگر از نامزدهای شورا شهر و روستا پرداخته است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان گیلان با اشاره به ارائه لیستی متشکل از ۲۰ نفر از متخصصان شهرسازی، حقوق، معماری و سایر تخصص‌های مربوط به توسعه و مدیریت شهری گفت: حزب موتلفه اسلامی استان گیلان به‌دلیل عملکرد ناصحیح هیئت نظارت بر انتخابات شوراها، به‌زودی لیستی در جهت حمایت از این افراد معرفی می‌کند.

کربلایی چندتن از اعضای هیئت نظارت را بدهکار و وابسته به افراد مفسد بیان کرد و افزود: برخی از اعضای این هیئت به‌دلیل وابستگی و حمایت افراد مفسد از آن‌ها که سند مفسد بودنشان به‌صورت گزارشی کتبی از جانب پلیس امنیت و اطلاعات در فتنه ۸۸ وجود داشت آن‌ها را تایید صلاحیت کردند.

رئیس ستاد انتخاباتی مصطفی میرسلیم در استان گیلان در تشریح اولین مناظره انتخاباتی بین کاندیدا ریاست جمهوری اذعان داشت: با وجود اینکه مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مناظره‌ها به دور از حمله و افشاگری و با آرامش همراه باشد، برخی تند رفتار کردند.

وی افزود: جهانگیری به‌دلیل ارائه اطلاعات بیشتر نسبت به روحانی در موقعیت بهتری قرار گرفت؛ قالیباف از جایگاه بهتری در نظرسنجی‌ها برخوردار شد و رئیسی با حفظ شخصیت وزین خود به ارائه برنامه و انتقاد پرداخت و میرسلیم به‌عنوان شخصیتی تیزبین و علمی به‌صورت عالمانه به گفت‌وگو پرداخت.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان گیلان، میرسلیم را مطیع نظر جامعتین بیان کرد و گفت: اگر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی طرح حمایت از یک کاندیدا را بیان کند حزب موتلفه اسلامی به تبعیت از جامعه روحانیت و مهندسین عمل خواهد کرد.

انتهای پیام/