قضات باتجربه پرونده‌های وقف را بررسی می‌کنند/ وقف موضوع حکومتی نیست موضوعی مردمی است
قضات باتجربه پرونده‌های وقف را بررسی می‌کنند/ وقف موضوع حکومتی نیست موضوعی مردمی است

مدیرکل دادگستری استان گیلان بابیان اینکه مسئله وقف یک موضوع حکومتی نیست وقف یک موضوع مردمی است گفت: قضات باتجربه پرونده‌های وقف را بررسی می‌کنند.

به گزارش اندیشه گیلان، احمد سیاوش پور در دیدار با مدیرکل و معاونین اوقاف و امور خیریه استان گیلان به مناسبت هفته گرامیداشت قوه قضائیه با اشاره به جایگاه وقف و موضوع مهم و بنیادی وقف اظهار کرد: در غرب که به لحاظ دینی متزلزل است، دیده می‌شود که بسیاری از هنرمندان سرشناس آن‌ها بنیادهای خیریه عام‌المنفعه دارند که این مهم از کارهای بسیار حائز اهمیتی است که توجه به آن در حوزه وقف می‌تواند مثمر ثمر باشد.

وی در تبیین این موضوع گفت: اسلام بسیار تأکید بر این مهم دارد و خیرین هم اگر با این اعتقاد و اعتماد مقداری از اموال خود را وقف کنند ما دیگر شاهد مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه خود نخواهیم بود.

سیاوش پور بابیان اینکه این حساسیت در این موضوع بسیار بالاست گفت: بنده لازم می‌دانم از زحمات حجت‌الاسلام عادلی، مدیرکل اوقاف در خصوص کارهای انجام‌گرفته در این سال‌ها تشکر می‌کنم.

مدیرکل دادگستری استان گیلان با تأکید بر اینکه باید آثار و ثمرات وقف به مردم نشان داده شود تصریح کرد: باید تبلیغات وسیع در این خصوص صورت گرفته تا همگان از اهمیت این موضوع آگاه شوند.

سیاوش پور گفت: مسئله وقف یک موضوع حکومتی نیست وقف یک موضوع مردمی است، همیشه پایسته بوده و خواهد بود لذا باید بتوانیم نیات واقفین را جهت دهیم تا نیات واقفین به سمت نیازمندی‌های مهم امروز جامعه سوق پیدا کند.

وی بیان کرد: بنده همیشه تأکید بر قضات باتجربه و قوی در خصوص پرونده‌های وقفی داریم و این موضوع را مهم میدانیم لذا از همکاران اوقافی می‌خواهیم پس از بررسی دقیق حتماً موضوعات پرونده‌های وقفی را پیگیری کنند تا به نتیجه برسد.

انتهای پیام/