ما با جانیان مذاکره کردیم / از عصبانیت ترامپ به خود می بالیم
ما با جانیان مذاکره کردیم / از عصبانیت ترامپ به خود می بالیم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدال افتخار داده شده به ناخدای آمریکایی که هواپیمای مسافربری ایران را منهدم و جان ۲۹۹ نفر از ایرانیان را گرفت گفت: ما با چنین جانیانی مذاکره کردیم و باید به اینکه آن‌ها از موفقیت ما عصبانی هستند ببالیم.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، مهرداد لاهوتی عصر دیروز در مراسمی در رشت با اشاره به برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور خارجه در روز چهارشنبه هفته گذشته اظهار داشت: در این جلسه مباحثی که احتمال مطرح شدن آن از سوی ترامپ وجود داشت بررسی شد.

نماینده ‌مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی وجود عصبانیت در ترامپ و دولت آمریکا را نشانه موفق بودن دیپلماسی ایران بیان کرد و عنوان داشت: اگر دولت و مذاکره کنندگان ایرانی در برجام موفق نبودند این میزان از عصبانیت در ترامپ مشاهده نمی‌شد.

لاهوتی با بیان اینکه ممکن است برخی بر روی ایراداتی که به برجام وارد است ذره بین گذاشته و آن را بزرگ کنند بیان داشت: باید توجه کرد که ما با دشمنان نظام مذاکره کردیم و ترامپ و اوباما مانند یکدیگرند و تنها ادبیاتشان با یکدیگر متفاوت است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدال افتخار داده شده به ناخدای آمریکایی که هواپیمای مسافربری ایران را منهدم و جان ۲۹۹ نفر از ایرانیان را گرفت عنوان داشت: ما با چنین جانیانی مذاکره کردیم و باید به اینکه آن‌ها از موفقیت ما عصبانی هستند ببالیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اعلام اینکه آمریکا که ادعای داشتن بزرگترین ارتش دنیا را می‌کند از سپاه پاسداران‌انقلاب اسلامی می‌ترسد گفت: تاثیر سپاه در ایجاد امنیت در کشورهای منطقه لرزه بر اندام آمریکایی‌ها انداخته و ترامپ این روزها اکثرحرفایش را بر علیه سپاه می‌زند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه راهی که دولت در پیش گرفته راهی درست است خاطرنشان کرد: مسیر درست دولت و کشور با رهنمودهای رهبر معظم انقاب اسلامی اتخاذ می‌شود و این راه ادامه می‌یابد.

لاهوتی با بیان اینکه در برنامه دولت اول و دوم، استان‌های شمال کشور به‌عنوان استان کشاورزی انتخاب شدند بیان داشت: در آن زمان نظر دولتمردان این بود که اگر صنعت به داخل استان‌های شمالی کشور ورود کند به بخش کشاروزی ضربه وارد می‌شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگاه دولت‌های اول و دوم به استان‌های گیلان کاملاً غلط بود و گیلان می‌تواند در کنار صنعت، بخش‌های کشاورزی و گردشگری  را رونق دهد و عقب ماندگی‌های استان گیلان نیز باید از این طریق جبران شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۶۰۰ در استان گیلان وجود دارد که اکثر آنها با ۲۰ درصد ظرفیت خود مشغول به کار هستند اظهار داشت: مسئولان استان گیلان در بحث کمبود اشتغال در این استان مقصر نیستند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه امسال ۲۵ درصد  واردات در کشور افزایش و ۱۵ درصد صادرات از کشور کاهش یافته است خاطرنشان کرد: با وضع موجود کشور از رکود خارج نمی‌شود و تولید برای افراد اقتصادی نمی‌شود.

لاهوتی با بیان اینکه امکان تولید بسیاری از کالاهای وارداتی به کشور وجود دارد عنوان داشت: طبق آمار مرکز پژوهش های مجلس ۶۰ درصد از واردات به کشور متعلق به ۲۰۰ نوع کالا است که قطعاً امکان تولید بسیاری از آنان در کشور وجود دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: تا نگاه و توجه دولت به واردات محصولات کاهش پیدا نکند و اولویت و توجه برای تولید و صادرات افزایش نیابد امکان سرمایه‌گذاری در کشور وجود ندارد.

لاهوتی با اشاره به اینکه برای رفع معضل بیکاری کشور نیازمند سرمایه‌گذاری ۷۷۰ هزار میلیارد تومانی  استکه ۶۵ میلیارد دلار آن بابد توسط سرمایه‌گذاران خارجی تامین شود گفت: اگر کالاهایی که امکان تولیدش در کشور وجود دارد وارد شود سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در کشور ترغیب نمی‌شوند.

وی با اعلام اینکه هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی در استان گیلان در حال ساخت است و ساخت نیمی از این واحد‌ها پیشرفت بیش از ۵۰ درصد داشته است افزود: توقع نمایندگان استان گیلان و مردم این استان از دولت و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ایجاد یک صنعت بزرگ که بتواند فرصت شغلی فراوانی را در استان گیلان فراهم کند است.

انتهای پیام/