متهم ۵۰۰ میلیاردی پرونده ذخیره فرهنگیان به آلمان فرار کرد
متهم ۵۰۰ میلیاردی پرونده ذخیره فرهنگیان به آلمان فرار کرد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه یکی از متهمان اصلی پرونده تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان در حال حاضر در کشور حضور ندارد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه گیلان، جبار کوچکی‌نژاد در گفتگویی با اشاره به فرار «ش.م» متهم اصلی پرونده صندوق ذخیر فرهنگیان، گفت: ما در خصوص فرار متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هشدارهای لازم را داده بودیم.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: فرد مذکور در حال حاضر در کشور آلمان حضور دارد و ما از قوه قضائیه خواستار مصادره اموال وی هستیم.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مجلس شورای اسلامی درباره دلایل دادن ۵۰۰ میلیون پول به یک فرد گفت: در سیستم بانک سرمایه، اینگونه مسائل وجود داشته است.

کوچکی‌نژاد در خصوص زمان فرار این فرد به خارج از کشور گفت: در حین تحقیق و تفحص مجلس، این فرد متوجه اقدامات ما شد و کشور را ترک کرد.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: فرد مذکور یکی از متهمان اصلی پرونده تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان است که متاسفانه در حال حاضر در کشور حضور ندارد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: ما از قوه قضائیه می خواهیم که با اتخاذ تدابیری زمینه بازگشت این متهم را به کشور فراهم کند.

کوچکی‌نژاد گفت: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به اتمام رسیده و هیئت گزارش خود را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کرده است.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مجلس شورای اسلامی باید گزارش را نهایی و متن آنرا برای قرائت در صحن مجلس تحویل هیئت رئیسه مجلس دهد.

به گزارش اندیشه گیلان، تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در زمستان سال گذشته شروع شد که در روند تحقیق و تفحص تخلفات زیادی رسانه ای شد و حتی گفته شد که تنها در بانک سرمایه ۱۳ هزار میلیارد تومان تخلف مشاهده شده است.

اوایل آبان گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از سوی هیئت تحقیق و تفحص نهایی و در جلسه کمیسیون آموزش مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

دفاعیات مسئولان مربوطه و همچنین گزارش مدیران توسعه مدیریت مالی وزارت آموزش و پرورش و مسئولان بانک سرمایه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/