مدیر دستگاهی که حرفی برای گفتن نداشته باشد صندلی خود را به ناحق اشغال کرده است
مدیر دستگاهی که حرفی برای گفتن نداشته باشد صندلی خود را به ناحق اشغال کرده است

فرماندار رشت گفت: اگر دستگاهی نتواند به برنامه خود بپردازد و چنانچه از وی پروژه های مورد نیاز را طلب کنند، حرفی برای گفتن نداشته باشد مدیر آن دستگاه، صندلی خود را به ناحق اشغال کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، سیروس شفقی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رشت اظهار داشت: کمیته برنامه‌ریزی در شهرستان برای توزیع اعتبارات و تملک دارایی سرمایه‌ای تصمیم‌گیری می‌کند.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی نیز بخشی از وظایف کمیته برنامه‌ریزی شهرستان است اعلام کرد: تبیین و تحلیل سیاست‌های کلی شهرستان رشت، سمت‌دهی و هدف‌دهی توسط برنامه‌ریزی شهرستان محقق و به اجرا در می‌آید.

شفقی با تاکید بر اینکه کمیته برنامه‌ریزی بررسی درخواست‌های واصله از سوی دستگاه‌های اجرایی در جابه‌جایی اعتبارات و بررسی وضعیت پیشرفت فیزیکی را نیز عهده‌دار است تصریح کرد: همه باید در مسیر توسعه همدیگر را یاری کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌ها باید در راستای ارتقاء شاخص‌های بهره برداری و سیمای خدمات در بخش‌های مختلف باشد گفت: مدیران شهرستان باید کارشناسی دقیق از تمامی ظرفیت‌های میان‌مدت و کوتاه‌مدت بر مبنایی که قابل اندازه گیری باشد داشته باشند.

شفقی با تاکید بر اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی مطالعه‌ای نداشتند و حتی طرح و برنامه‌ای در حوزه کاری خود ارائه نکردند گفت: ارائه نکردن برنامه و طرح، نقص بزرگی است که امیدواریم امسال این نقایص با ممارست‌ها، پیگیر‌ی‌ها و برگزاری جلسات کارشناسی به نتیجه برسد.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: اگر دستگاهی نتواند به برنامه خود بپردازد و چنانچه از وی پروژه های مورد نیاز را طلب کنند، حرفی برای گفتن نداشته باشد مدیر آن دستگاه، صندلی خود را به ناحق اشغال کرده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه جدیت لازم در حوزه کاری بسیار مهم است خاطرنشان کرد: در بودجه شهرستانی و استانی مشکلاتی را در گذشته شاهد بودیم که این مشکلات کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت.

شفقی با اشاره به اینکه لازمه توسعه متوازن دارا بودن شاخص‌ها بر مبنای مستندات واقعی است افزود: قانون استفاده متوازن از امکانات کشور یکی از الزامات مدیریت بودجه و برنامه‌ریزی در استان و کشور است.

وی با بیان اینکه اعتبارات سال ۹۵ شهرستان رشت از ۴۷۰ میلیارد تومان بودجه استان گیلان حدود ۷۸ میلیارد تومان به عبارتی ۱۷ درصد بوده است افزود: سال ۹۶ از ۵۱۳ میلیارد تومان اعتبارات استان گیلان از جمع ۳ منبع اعتباری، ۱۴۰ میلیارد تومان و ۲۸ درصد به شهرستان رشت اختصاص یافته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به اینکه با توجه به شاخص‌ها حق شهرستان رشت بیشتر از این است خاطرنشان کرد: شهرستان رشت در مجموع حدود ۸۰ درصد رشد بودجه‌ای نسبت به سال ۹۵ را دارا است.

وی با تاکید بر اینکه در منابع اعتباری استانی، ۲۶ درصد، در ماده ۱۸۰ حدود ۴۸ درصد و در جزء ۴۸ حدود ۱۱۶ درصد رشد را نسبت به سال ۹۵ دارد گفت: همه این اعتبارات در کنار سایر منابع مالی همانند شهرداری‌ها و قیر رایگان است.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه در شبکه آب و فاضلاب روستایی رتبه ۱۲  و آسفالت راه‌های روستایی رتبه ۵ را از ۱۶ شهرستان داشتیم افزود: تکمیل پروژه‌ها و مطالبات پیمانکاران از اولویت‌های کاری بوده است.

وی با بیان اینکه در بخش توسعه و خدمات شهری و روستایی رتبه اول، آب و فاضلاب رتبه دوم و حمل و نقل رتبه سوم را به‌دست آوردیم گفت: در بودجه سال ۹۶ منابع نفت از ۲ درصد به ۳ درصد افزایش پیدا کرد و این کمک خوبی برای مناطق محروم است.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه رشت با تمام عقب ماندگی‌ها در برخی از بخش‌ها شامل مناطق محروم نمی‌شود  تصریح کرد: مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی سه برابر شد.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های مدیران ادارات شهرستانی با مراکز استانی و کشوری جهت جذب اعتبارات ملی بسیار کارساز است گفت: با نشستن پشت میز، انجام کارهای یومیه شاهد اتفاق خوشایندی نخواهیم بود و انتظارات مردم را نیز پاسخگو نخواهیم بود.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه حضور مستمر در محل اجرای پروژه و ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی و مبلغ اعتبار تخصیصی بر مبنای نیازهای پروژه از مدیران را خواستاریم افزود: مدیریت بهینه اعتبارات در اولویت است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به اینکه نظارت بر پروژه‌ها را به‌صورت ویژه  در برنامه داریم خاطرنشان کرد: شروع به‌موقع پروژه‌ها به‌ویژه طرح هادی روستایی با توجه به محدودیت‌های اقلیمی در اولویت است.

وی با بیان اینکه چنانچه مدیری بی‌خبر از مدیر استانی جابه‌جایی اعتبارات کند حتماً با وی برخورد خواهد شد تصریح کرد: به‌هیچ وجه تحت ملاحظات مدیران استانی قرار نگیرید و به کسی نیز اجازه نمی‌دهم یک ریال از اعتبارات را جابه‌جا کند.

شفقی گفت: امیدواریم با سال مالی و اعتباری خوب برای شهرستان رشت همراه با مدیربت و برنامه ریزی درست بتوانیم عقب ماندگی و مشکلات شهرستان رشت را برطرف کنیم و همه مدیران باید در راستای ارتقاء شاخص‌های بهره برداری و سیمای شهرستان رشت تلاش کنند.

انتهای پیام /