مراسم بیعت با شهیدان در گلزار شهدای رشت برگزار شد + تصاویر
مراسم بیعت با شهیدان در گلزار شهدای رشت برگزار شد + تصاویر

در سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی مراسم “بیعت با شهیدان” به همت سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، مراسم “بیعت با شهیدان” عصر امروز به همت سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و مسئولان استانی و مردم غیور دیار میرزا کوچک‌خان جنگلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

در این مراسم معنوی همگان با آرمان‌های شهدا و امام شهدا پیمانی دوباره بستند تا در مسیر تحقق ارزش‌های والای انقلاب اسلامی ایران گام بردارند و با نثار گل، یاد شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهید مظلوم محسن حججی را گرامی داشته شد.

در روز ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال‌ها اسارت در اسارتگاه‌های مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.

امروز یادآور بازگشت غرور آفرین مردان و زنان آزاده‌ای است که پس از تحمل سال‌ها شکنجه و دوری، به وطن بازگشتند و در این روز، شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزادمردان به بار نشست و سال‌های نگرانی به پایان رسید و وعده الهی تحقق یافت؛ «و بشر الصابرین».

سال‌های آسمانی دفاع مقدس با رشادت‌ها و جانبازی‌های جوانان این مرز و بوم برای همیشه در دل تاریخ ثبت شد تا دیگر هیچ دشمنی به خود حتی جرأت فکر کردن به حمله نظامی به این سرزمین را ندهد.

در میان رشادت‌های رزمندگان اسلام در سال‌های دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت عزتمندانه و بی‌نظیر آزادگان سرافراز برگ زرینی بود که حیرت جهانیان را به دنبال داشت.

آزادگانی که در سخت‌ترین شرایط، اردوگاه‌های دشمن بعثی در زیر شکنجه‌های وحشیانه دشمن، پایمردی کردند تا ثابت کنند در اسارت ظاهری نیز خود را رزمنده و مدافع نظام و انقلاب می‌دانند و الحق که این پایمردی آزادگان و سال‌ها تحمل درد و رنج جانبازان کم از شهادت نیست.

اکنون این فرهنگ ناب مقاومت و ایستادگی در برابر کفر و ظلم  به نسل امروز جوانان این کشور به ارث رسیده است؛ آزاده‌اند زیرا در برابر دشمن بعثی سر خم نکردند و برای همیشه ماندگار شدند.

امروز جوان رعنایی چون شهید مدافع حرم محسن حججی در بند خبیث‌ترین دشمنان، با شکوه و ایستادگی درس آزادگی و عزت به عالم می‌دهد و به تأسی از ارباب خود سر می‌دهد اما سر خم نمی‌کند.

انتهای پیام/