مراسم درگذشت استاندار فقید گیلان در رشت برگزار شد
مراسم درگذشت استاندار فقید گیلان در رشت برگزار شد

مراسم درگذشت روح الله قهرمانی چابک استاندار فقید گیلان ظهر امروز در مصلای رشت برگزار شد.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت الاسلام جمال یاری ظهر امروز در مراسم درگذشت روح الله قهرمانی چابک در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به ارتحال استاندار اسبق گیلان اظهار داشت: مرحوم قهرمانی شخصیتی صادق، بی‌ادعا و جهادگر بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به نگاه جهادی استاندار اسبق گیلان تصریح کرد: نگاه مرحوم قهرمانی در خدمت به مردم نگاهی جهادی بود و در طول خدمت خود همواره لباس آماده به خدمت به تن می‌کرد.

یاری با اشاره به خضوع و خدمات خالصانه مرحوم قهرمانی در سطح استانی و کشوری بیان داشت: قهرمانی شخصیتی بی‌ادعا، صادق و مظلوم بود که خدمات صادقانه وی پس از گذشت ۱۵ سال باعث ارادت مردم نسبت به وی شده است.

وی درباره عبودیت انسان گفت: عبودیت و بندگی همزاد با انسان است و بندگی در برابر خداوند متعال باعث عزت و کرامت انسان می‌شود و همانطور که لباس کبریایی و لباس عزت تنها مخصوص خداوند است، در مقابل بندگی، خضوع و سجده کردن انسان در پیشگاه خداوند مایه عزت انسان است.

حجت الاسلام یاری افزود: شریف ترین واژه برای انسان واژه عقل، عبودیت و بندگی است که این عبودیت در ابعاد مختلفی همچون خدمت به مردم، جهاد و ایتام دیده می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به انتخابات اخیر بیان داشت: حضور مردم در انتخابات نشان دهنده هوشیاری و درک بالای مردم بوده است که با همین نگاه خادمان مملکت را انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به فرموده امام علی (ع) که خود را نباید به میل و حواشی زودگذر زندگی مشغول کرد افزود: عمر به‌سرعت در حال سپری شدن است و مسئولان کشوری می‌بایست خدمت صادقانه به مردم را در راس امور قرار دهند و فراموش نکنند که مرگ از هیچ کسی فاصله ندارد.

به گزارش اندیشه گیلان، آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان، آیت الله رودباری، استاندار گیلان و تعدادی از نمایندگان استان در این مراسم حضور داشتند.

روح الله قهرمانی چابک از سال ۸۶ تا ۹۰ در دولت‌های نهم و دهم استاندار گیلان بود.

در پایان این مراسم، حاضران با برگزاری مراسم روضه خوانی و مداحی در سوگ وی نشستند.

انتهای پیام/تسنیم