مراسم وداع با شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور در لنگرود برگزار شد+تصویر
مراسم وداع با شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور در لنگرود برگزار شد+تصویر

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، مراسم وداع با شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور چهارشنبه شب با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولان در زادگاهش شهر شلمان از توابع شهرستان لنگرود برگزار شد. امام جمعه املش در این مراسم در مسجد آقا سید علی‌کیا شلمان برگزار شد اظهار داشت: شهدا با تأسی از […]

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، مراسم وداع با شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور چهارشنبه شب با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولان در زادگاهش شهر شلمان از توابع شهرستان لنگرود برگزار شد.

امام جمعه املش در این مراسم در مسجد آقا سید علی‌کیا شلمان برگزار شد اظهار داشت: شهدا با تأسی از سیره امام حسین (ع) در راه دفاع از اسلام جانشان را نثار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری افزود: تاریخ چهل ساله انقلاب شکوهمند اسلامی بسیار درخشان است زیرا در این تاریخ چهل ساله آنقدر در عرصه‌های مختلف خوش درخشیدیم که با تاریخ چندهزارساله قبل انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی شهدای مدافع حرم را رهروان واقعی یاران امام حسین (ع) خواند و افزود: آنان با مجاهدت خود در دفاع از حریم اهل بیت (ع) ثابت کردند که در وفاداری و شجاعت هچون یاران امام حسین (ع) بوده و اگر در واقعه عاشورا نیز حضور داشتند تا پای جان می‌ایستادند.

امام جمعه املش تصریح کرد: امروز ملت بزرگ ایران از مردمان همه تاریخ بالاتر و وفادارتر بوده و در صف یاران و انصار پیامبر اکرم (ص) در صدر اسلام قرار دارند زیرا با اینکه نه پیامبر اسلام و نه امام شیعه را ندیده ولی تا پای جان از آرمان‌های بلند اسلام ناب در حال دفاع هستند.

به گزارش اندیشه گیلان، پیکر پاک و مطهر پاسدار مدافع حرم شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی در میان استقبال پرشور مردم قدرشناس وارد مسجد آقا سید علی‌کیای زادگاهش شهر شلمان شده و مراسم وداع با پیکر این شهید برگزار شد.

مراسم تشییع این شهید بزرگوار صبح پنج‌شنبه ۱۹ مردادماه ساعت ۹ صبح از مقابل سپاه ناحیه لنگرود تشییع و در گلزار شهدای شلمان به خاک سپرده می‌شود.

سرهنگ پاسدار مرتضی حسین‌پور شلمانی از مدافعان گیلانی حرم حضرت زینب (س) روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه هنگام عملیات مستشاری در سوریه به درجه رفیع شهادت رسید.

انتهای پیام/