مردمان با فرهنگ گیلان نگران فرهنگ این استان هستند
مردمان با فرهنگ گیلان نگران فرهنگ این استان هستند

مردمان با فرهنگ استان گیلان نگران فرهنگ این استان هستند، بعد از انتخاب خوب شما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، این بار منتظر تغییر در مهمترین خواستگاه فرهنگی استان یعنی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، تعدادی از فعالان فرهنگی استان گیلان،  یادداشتی را برای اسدالله عباسی ” استاندار گیلان ” منتشر کردند.

متن یادداشت فعالان فرهنگی استان گیلان به این شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر عباسی استاندار محترم گیلان: همانطور که مستحضر هستید، با روی کار آمدن دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی، انتظار مردم بالاخص در دیار همیشه قهرمان میرزا این بود که در مدیریت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … استان تحولی ایجاد گردد و بعد از روی کار آمدن جنابعالی تا به امروز که چند روز دیگر سال تمام می‌شود، روند این تغییرات کمی کند بود که دلیلش بر همه مردم بالاخص جوانان انقلابی استان پوشیده است.

متاسفانه بعد از ابقاء عجیب و بی سابقه یک مدیر بنفش در سازمان برنامه و بودجه استان (بخاطر لابی‌های درون پایتخت) و علی رغم مخالفت جنابعالی با این شخص، باز هم می‌بینیم این فشارها این بار در امور فرهنگی در حال انجام است!

جناب آقای دکتر عباسی، مردمان با فرهنگ استان گیلان نگران فرهنگ این استان هستند، بعد از انتخاب خوب شما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، این بار منتظر تغییر در مهمترین خواستگاه فرهنگی استان یعنی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان هستیم.

جناب استاندار محترم فعالان فرهنگی بارها به معاونین جنابتان در استانداری بالاخص شخص مدیرکل محترم حوزه استاندار تذکر دادند، فکری به حال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان کنید، ولی هر بار شنیدند فعلا ادارات مهمتری مانده هنوز به سروقت کتابخانه‌ها نرسیدیم!!! واقعا چه چیزی مهمتر از فرهنگ این مردم؟ پس چه وقت موقع رسیدگی به فرهنگ مردم با فرهنگ مردم گیلان است؟!

جناب آقای دکتر عباسی جنابعالی به جای تحقیق و تفحص در عملکرد برخی مدیران بی لیاقات بنفش که بفرموده آیت‌الله رئیسی بانیان وضع موجود می‌باشند، به آنها روی خوش نشان داده‌اید! یکی از همان افراد مدیرکل بنفش و ضعیف کتابخانه‌های عمومی استان است که با لابی مونا ابروفراخ و سیدمحمد احمدی فرماندار اسبق رشت توسط مصطفی سالاری (که خیانت هایش در گیلان و سازمان تامین اجتماعی ماندگار خواهد ماند) به کار گمارده شد و همین شخص که به گفته تمامی اهالی فرهنگ و کتابخوانی یکی از ضعیف ترین مدیر کل کتابخانه‌ها در سطح کشور بوده است توسط همسر خود با لابی زیاد توانست در استانداری و معاونین دولت جدید نفوذ کند و جلسه انجمن کتابخوانی با جنابعالی بگیرد و بعد به همه بگوید من حالا حالاها هستم! چون استاندار اگر من را نمیخواست با من جلسه نمی گرفت !

جناب آقای عباسی داغ دل ما هنوز بخاطر آتش سوزی کتابخانه امام رضا(ع) رشت خوب نشده است، فلذا ما تعدادی از فعالین فرهنگی این استان چند سئوال از جنابعالی داریم: به نظر شما عملکرد مثبت مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در طول مدت چهار سال دولت روحانی در استان گیلان چه بود؟ ایشان چه کار مثبت و مفیدی برای کتاب و کتابخوانی گیلان کرده است؟ ایشان چه خلاقیت و نوآوری برای کتاب و کتابخوانی داشت؟ ایشان چه فعالیت فرهنگی خاص برای این استان داشت؟ و اگر مثلا ایشان مدیرکل نمی شد مثلا قصاب و سوپرمارکتی محله ما می شد چه می شد؟

جناب آقای دکتر عباسی ایشان از اصلی ترین کار خود که افتتاح کتابخانه مرکزی رشت بود غافل و کم توان بود، بعد چطور چنین شخصی می‌آید برای ادامه فعالیتهایش در این دولت در استانداری لابی می کند؟!

جناب آقای دکتر عباسی استاندار محترم، بومی و ولایی استان گیلان شاید ما اصلا معاند باشیم و با ایشان مشکل شخصی داشته باشیم، جنابعالی در راستای وظایفی که دارید از ایشان گزارش کاری بخواهید که در این چهارسال چه کار مفید و مثبتی انجام دادند؟ قطعا جنابعالی اینقدر باهوش و با ذکاوت می باشید که تحت تاثیر آمار دروغین نگیرید، چون همان قصاب و سوپرمارکت محله هم اگر چهارسال پشت میز می نشست و حقوق مدیرکلی می گرفت و با یک تلفن کارمندانش کارهایش را انجام می دادند قطعا یک آماری درست می کرد و می گفت این کارها انجام شده است، ولی قطعا این آمارها به درد لای جرز دیوار می خورد و خود جنابعالی با سابقه ۳۰ سال کار مدیریتی ، آگاه هستید کدام دروغ است و کدام درست و واقعی و کار مثبت.

به جنابعالی پیشنهاد می‌کنیم بعد از گرفتن آمار از ایشان سطح مدیریت ایشان را مشخص کنید عالی متوسط ضعیف، شاید عالی بود و واقعا ما در حال اشتباه هستیم، آن وقت مصدایق کارهای عالی ایشان را منتشر کتید تا ما هم از ایشان عذرخواهی کنیم و پیشنهاد می کنم آنوقت به ایشان ارتقاء دهید و در جاهای بالاتر از ایشان استفاده کنید تا در آنجا هم منشاء خیر شوند ولی اگر ضعیف بودند و حتی متوسط یعنی یک نفر بهتر از ایشان است که این کشتی پرتلاطم کتابخوانی را به ساحل آرامش برساند.

جناب آقای دکتر عباسی باور کنید ما نه با کسی مشکل شخصی داریم و نه معاند هستیم، ما تعدادی عاشق و دلسوخته کار فرهنگی هستیم که وقتی استانهای دیگر را می‌بینیم دلمان به حال این حوزه میسوزد که توسط یک فرد بی لیاقت به حالت رکود کشیده شده است، کسی که با لابی، فشار و تهدید منتقدان خود در اداره کل کتابخانه‌ها، با کمک همسر و برادر خود و همچنین شانتاژ برخی پیچ ها و سایت ها در صدد تخریب چهره مخالفان و منتقدین خود است تا همچنان بر مسندی که حقش نیست بماند و حکمرانی کند.

جناب آقای دکتر ، مدیران یک استان نماینده آن مردم در عرصه توانمندی برای کل کشور می‌باشند، مدیرکل کتابخانه‌ها که یک زن است شاید برای دولت حسن روحانی خوب بود ولی الان نمی‌تواند نماینده زنان توانمند، تحصیلکرده و انقلابی استان گیلان باشد.

جناب آقای عباسی استاندار محترم این انقلاب با خون شهدا رنگین نشده تا عده‌ای با گردن کلفتی منصبی را تصاحب کنند و با عملکرد ضعیفشان همچنان مدعی باشند، در حالی که صندلی ریاست ارث پدری کسی نیست و یک نفر هر چه بود خوب یا بد، با شروع دولت جدید باید برود و فردی با تفکرات نوین و جدید همسان با سیاستهای فرهنگی دولت جایگزینش شود.

استاندار محترم گیلان لطفا مطالب این یادداشت را بزرگواری کنید با دقت مطالعه بفرمائید و پیگیری کنید، قطعا به نتایج خوبی دست پیدا می کنید و تصمیمات مقتضی در مورد برخی افراد خواهید گرفت.

ما معتقدیم باید بصورت قانونی و از طریق رسانه‌های قانونی حرف خودمان را بگوئیم تا به گوش حضرتعالی برسد و اگر این مطالب از کانال های تلگرامی معاند و تخریبگر به گوشتان برسد ذره‌ای ارزش ندارد.

و من‌الله التوفیق
تعدادی از فعالان فرهنگی استان گیلان

انتهای پیام/*