مردم استان گیلان در حماسه شکوهمند انتخابات نقش ارزنده‌ای ایفا کردند
مردم استان گیلان در حماسه شکوهمند انتخابات نقش ارزنده‌ای ایفا کردند

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان با بیان اینکه باید همواره قدردان حضور گسترده مردم گیلان در پای صندوق‌های رای بود گفت: مردم استان گیلان در حماسه شکوهمند انتخابات نقش ارزنده‌ای ایفا کردند.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، احمد قنبریان در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه رویداد بزرگی که در ۲۹ اردیبهشت رخ داد به‌طور قطع یک حماسه درخشان دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی بود اظهار داشت: مردم استان گیلان در درخشش این حماسه بزرگ نقش ارزنده‌ای را ایفا کردند.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان با بیان اینکه باید همواره قدردان حضور گسترده مردم گیلان در پای صندوق‌های رای بود افزود: با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری، برنده واقعی این انتخابات مردم شریف و عزیز ایران اسلامی هستند.

قنبریان با تاکید بر اینکه به‌طور طبیعی در اجرای انتخابات، نواقص و کاستی‌هایی وجود داشت خاطرنشان کرد: بخش زیادی از عوامل اجرایی و دست اندرکاران برگزاری انتخابات تلاش کردند که این مسئولیت بزرگ را به نحو احسنت انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه با وجود تلاش‌ها و زحمات مذکور، نواقص و مشکلاتی در اجرای انتخابات وجود داشت و این نواقص قابل کتمان نیست بیان کرد: نواقص و مشکلات مذکور ناشی از عدم مدیریت و عدم پیش بینی‌های مناسب در برگزاری انتخابات بوده است.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان با اشاره به اینکه بنا نداریم با مرور گذشته و بیان تخلفات، کام مردم را  نسبت به حضور در انتخابات تلخ کنیم افزود: به‌طور قطع در فرآیند برگزاری انتخابات تخلفانی انجام شد و این تخلفات از سوی شورای نگهبان بررسی می‌شود.

قنبریان با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی از طریق هیئت‌های نظارت استانی به افراد متخلف انعکاس داده می‌شود خاطرنشان کرد: در تخلفات عمدی بدون شک با متخلفان برخورد شده و مجازات‌های پیش‌بینی شده در قانون برای افراد مذکور اعمال می‌شود.

وی از گزارشات تخلفات انتخاباتی از سوی مردم و هیئت‌های نظارتی و بازرسی انتخابات در گیلان خبر داد و با بیان اینکه نواقصی چون کمبود تعرفه در صندوق‌های روستایی گزارش شده است گفت: تخلفات تبلیغاتی و اعمال نظر عوامل دولتی از جمله تخلفات گزارش شده انتخاباتی در استان گیلان است.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان با تاکید بر اینکه تمامی تخلفات انتخاباتی استان توسط شورای نگهبان بررسی می‌شود تصریح کرد: به‌طور قطع برای متخلفان، اقدامات قانونی متناسب اعمال می‌شود.

قنبریان با اشاره به اعلام  پایان ساعت رسمی اخذ رای از سوی وزارت کشور و با تاکید بر اینکه بعد از ساعت ۲۴ اخذ رای هیچ وجاهت قانونی نداشت گفت: آرای مذکور غیرقانونی بوده و بعد از ساعت مذکور اخذ رای به‌طور رسمی همزمان با سراسر کشور در استان گیلان پایان یافت.

وی با تاکید بر اینکه دلایل کمبود وقت رای‌گیری ریشه‌یابی می‌شود خاطرنشان کرد: طبق قانون با اندیشیدن تدابیر لازم می‌شد از صف‌های طولانی و معطلی مردم در فرآیند برگزاری انتخابات جلوگیری کرد.

انتهای پیام/