مردم رشت در سوگ امام رضا(ع)
مردم رشت در سوگ امام رضا(ع)

مراسم عزاداری شهادت امام رئوف، امام رضا(ع) با حضور مردم شهر رشت در بقعه حضرت فاطمه اخری (س) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، مراسم عزاداری شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با حضور عموم مردم رشت در بقعه حضرت فاطمه اخری (س) خواهر امام رضا (ع) در رشت برگزار شد.

حضور مردم  با هر پوشش و هر سنی نشان از ارادت و علاقه قلبی مردم شهر رشت به خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به‌ویژه امام رضا (ع) و خواهر بزرگوار ایشان دارد.

دیدنی بود چشمان اشکبار مردمی که با دستان خالی برای گدایی به محضر امام رضا (ع) آمده بودند و با نشان دادن دست‌های خالی‌شان، حاجات و خواسته‌هایشان را از آقا طلب می‌کردند.

صدای صلوات و ذکر علی بن موسی الرضا (ع) با یکدیگر در هم آمیخته شده و در لا‌به‌لای آن اشک‌های چشمان بیماری دیده می‌شد که با صندلی چرخ‌دار و با کمک نزدیکانش خودش را به این مراسم معنوی رسانده بود.

دیدن گلدسته‌های حرم حضرت فاطمه اخری (س)، دل‌های حاضران در این صحن و سرا را به‌سوی مشهد الرضا و پنجره فولاد پرواز می‌داد و توان آرام ماندن را از هر عاشقی می‌گرفت.

حضور دسته‌جات عزاداری از گوشه و کنار شهر رشت و تجمع آنان در صحن و سرای خواهر امام رضا (ع) و حضور بیش از ۱۵۰ هیئت علمبر و روضه‌خوانی ذاکران اهل‌بیت از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود.

ازدحام مردم در کنار ضریح حضرت فاطمه اخری (س) و گره کردن دست‌هایشان در مشبک‌های ضریح این بانوی با عظمت، نشان از دل‌های گرفته و دست‌های پر حاجت مردم داشت.

بقعه خواهر امام (س) ملجع و پناهگاه دلتنگی‌های مردم رشت است اما چند سالی است که در غربت مانده و نیاز است تا تمام مسئولان با همراهی مردم اقدامات لازم جهت بیشتر شدن شکوه این بارگاه منور را انجام دهند.

 

گزارش از علی دارا

انتهای‌پیام/