مردم شهر رشت با هوشیاری، صف خود را از فتنه‌گران جدا کردند/آموزه‌های اسلامی به‌خوبی در اختیار جوانان قرار نمی‌گیرد
مردم شهر رشت با هوشیاری، صف خود را از فتنه‌گران جدا کردند/آموزه‌های اسلامی به‌خوبی در اختیار جوانان قرار نمی‌گیرد

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات هوشیارانه مردم رشت گفت: مردم شهر رشت با هوشیاری، صف خود را از فتنه‌گران جدا کردند و از شب‌های بعد در مقابل فتنه‌گران ایستاده و نشان دادند که میان معترضان و فتنه‌گران فاصله وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، سردار محمد عبدالله‌پور عصر امروز در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان در رشت فتنه اخیر را فتنه‌ای پیچیده دانست و اظهار داشت: دشمن در تلاش بود تا این فتنه را حول محور مشکلات اقتصادی و اجتماعی طراحی کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه هوشیاری مردم و مدیریت خوب نظام  از عوامل خنثی شدن فتنه اخیر در سراسر کشور بود تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، مردم استان گیلان در مدیریت این فتنه پیشتاز بودند.

سردار عبدالله‌پور با اعلام اینکه در دو روز نخست شروع تجمعات، مشکلات اقتصادی دغدغه تمامی معترضان بود خاطرنشان کرد: بعد از گذشت دو روز مشخص شد که ضد انقلاب، منافقان، سلطنت طلبان و آمریکا به‌دنبال ایجاد التهاب در کشور هستند.

وی با اشاره به اقدامات هوشیارانه مردم رشت عنوان داشت: مردم شهر رشت با هوشیاری، صف خود را از فتنه‌گران جدا کردند و از شب‌های بعد در مقابل فتنه‌گران ایستاده و نشان دادند که میان معترضان و فتنه‌گران فاصله وجود دارد.

فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن تقدیر از نیروهای امنیتی و انتظامی استان تصریح کرد: صبر و مماشات این نیروها سبب شد تا کمترین ضایعات در استان گیلان به‌وجود آمده و مشکلات جدی در استان ایجاد نشود.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به راهپیمایی روز یکشنبه در سراسر کشور علیه اقدامات فتنه‌گران ابراز داشت: مردم گیلان با حضور خود در راهپیمایی فردا وفاداری خود به امام راحل و شهدا را اعلام کرده و دشمن را دچار یاس و ناامیدی می‌کنند.

وی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات نیروهای بسیج استان گیلان اعلام کرد: استان گیلان دارای ۸ هزار نیروی بسیجی است که تمامی اقشار را شامل شده و هیچ چشم‌داشتی جز خدمت به مردم و نظام ندارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه هیچ نهادی مانند بسیج ظرفیت حل مشکلات استان گیلان و کشور را ندارد تصریح کرد: حوادث اخیر نشان داد که سازماندهی نیروهای بسیجی سبب کاهش میزان تلفات و خسارات شده است.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اقدامات بسیج گیلان در راستای محرومیت‌زدایی عنوان داشت: بسیج استان موفق شده است تا هزار واحد مسکن محرومان را با هزینه هر باب فقط ۲۰ میلیون تومان و استفاده از کمک‌های خیران و مردم بسازد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نیروهای بسیجی هیچ چشم‌داشتی جز خدمت به مردم ندارند تاکید کرد: به استاندار گیلان پیشنهاد دادیم تا معابر استان را در اختیار ما قرار دهد تا با کاشتن نهال ظرف یک ماه بخش عمده‌ای از مشکل زیست‌محیطی استان را رفع کنیم‌.

وی علت افزایش آمار سرقت در برخی مناطق شهر رشت را مشکلات اقتصادی دانست و اظهار داشت: حضور گشت‌های محلی بسیج در شهر رشت سبب شد تا از آتش زدن بیش از ۱۰۰ مسجد و اداره توسط برخی افراد فریب‌خورده جلوگیری شود.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بسیج و سپاه قدس گیلان در راستای ایجاد اشتغال در استان اعلام کرد: ۲ میلیارد و ۱۸۹ میلیون تومان وام با کمترین سود ممکن تاکنون به کارآفرینان استان گیلان اعطا شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن تشریح طرح “همگام با کشاورز” گفت: در این طرح ۳۰۰ مهندس کشاورزی به روستاهای استان گیلان اعزام شده و هرکدام ۲۰ کشاورز روستایی را تحت آموزش‌های لازم جهت بهبود وضعیت کشاورزی قرار دادند.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه در طرح “همگام با کشاورز” خاک زمین‌های کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت تصریح کرد: ادامه این روند سبب می‌شود تا تولید برنج استان گیلان ۴۰ درصد افزایش پیدا کند که انجام آن ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح “راهیان کوثر” در مدارس گفت: متاسفانه امروز در مدارس شاهد بروز بسیاری از مشکلات هستیم زیرا آموزه‌های اسلامی به‌خوبی در اختیار جوانان قرار نمی‌گیرد و با اجرای این طرح در مدارس استان گیلان، معلمان شیوه صحیح ارائه مفاهیم اسلامی به دانش آموزان را می‌آموزند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه از ۳ هزار مسجد استان گیلان تنها ۵۰۰ مسجد فعال است اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری اگر مسجدی فقط امام جماعت برای نماز در آن رفت و آمد کند و در آن مسجد مشکلی از مردم حل نشود آن مسجد سکولار است.

سردار عبدالله‌پور با اعلام اینکه دولت توان حل تمام مشکلات را ندارد تصریح کرد: در حال حاضر سود بانک‌ها بالا است و اگر هم وامی بدهند به روستاییان نمی‌رسد و نیاز به پارتی و ضامن دارد به‌همین دلیل راه اندازی صندوق‌های محلی در مساجد می‌تواند بخشی از مشکلات مردم را رفع کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در اردوهای جهادی بسیج استان گیلان ابراز داشت: بر اساس طرحی از سوی بسیج استان، یک پزشک و ۴ کادر درمانی به‌مدت سه سال به منطقه‌ای اعزام می‌شوند و در آن منطقه به ارائه خدمات به مردم می‌پردازند و تمام این پزشکان بسیجی هستند.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به دیگر اقدامات جهادگران بسیجی استان گیلان عنوان داشت: آب‌رسانی در برخی نقاط تالش به‌ویژه منطقه حویق به طول ۷ کیلومتر، اعزام روحانی به این مناطق و انجام فعالیت‌هایی در حوزه فرهنگ و اشتغال از جمله اقدامات جهادگران بسیجی استان گیلان است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه طرح جوادالائمه به‌منظور محرومیت‌زدایی از مناطق حاشیه شهرها در حال اجرا است گفت: حضور در جبهه‌های مقاومت عراق و سوریه و شرکت در عملیات‌هایی مانند آزادی “بوکمال” از دیگر اقدامات بسیج و سپاه قدس گیلان است.

وی با اشاره به تقویت بنیه دفاعی سپاه قدس گیلان و بسیج استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر علاوه بر گردان‌های امام حسین (ع)، گردان بیت المقدس نوع اول نیز با الگوگیری از “تیپ فاتحین” در جبهه مقاومت تشکیل شده است.

سردار عبدالله‌پور گردان‌های بیت المقدس را به‌عنوان یکی از عوامل کنترل فتنه اخیر در شهر رشت معرفی کرد و اظهار داشت: مشکلات نظام مشکل تمام ما است و ما نباید طوری عمل کنیم که دشمن از سستی‌های ما سوء‌استفاده کند.

انتهای پیام/