مردم گیلان خاطرات کمک به جبهه‌ها را زنده کردند + تصاویر
مردم گیلان خاطرات کمک به جبهه‌ها را زنده کردند + تصاویر

طرح نذری ساده به‌منظور تهیه و ارسال خشکبار برای رزمندگان جبهه مقاومت در رشت انجام شد.

به گزارش اندیشه گیلان، یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در دوران هشت سال دفاع مقدس انجام می‌شد، انجام امور خدماتی و پشتیبانی از رزمندگان توسط مردم در پشت جبهه‌ها بود.

در آن زمان بسیاری از مردم با وجود اینکه توانایی حضور در جبهه‌های حق علیه باطل را نداشتند با ارسال کمک‌های مردمی خود نظیر مواد خوراکی به رزمندگان اسلام یاری می‌رساندند.

بسیار از مردم در خاطراتشان از دوران ۸ سال دفاع مقدس به این نکته اشاره می‌کردند که مردم استان گیلان همواره در زمینه پشتیبانی‌های پشت جبهه فعال بودند و کمک‌های خود را با همکاری شهید آیت‌الله احسانبخش به رزمندگان می‌رساندند.

اما امروز دفاع از حرم ادامه مسیر عاشورا و بعد از آن دفاع مقدس و رزمندگان مدافع حرم نیز ادامه دهنده مسیر زهیر‌ها، حبیب‌ها، شهید املاکی‌ها و شهید قلی‌پورها هستند و در کنار آنان، مردم نیز وظیفه خود را فراموش نکرده‌اند.

طرح “نذری ساده” به‌منظور ارسال خشکبار برای رزمندگان مدافع حرم و به نیابت از تمام شهدای مدافع حرم گیلان، به‌همت گروه فرهنگی شهید مدافع حرم سعید مسافر در رشت انجام شد.

در این طرح خشکباری که توسط مردم ولایتمدار استان گیلان و شهر رشت جمع آوری شده بود به کمک بانوان و اعضای گروه فرهنگی “شهید مسافر” بسته بندی و آماده ارسال برای جبهه‌های مقاومت شد.

یکی از همرزمان شهید مدافع حرم سعید مسافر ضمن تشریح مراحل اجرای این طرح خطاب به دوربین تسنیم اظهار داشت: طرح نذری ساده با همکاری مردم و جمعی از نزدیکان شهید مسافر پایه ریزی و در حال اجرا است.

این رزمنده مدافع حرم با اشاره به اینکه این موادغذایی با همکاری سپاه قدس و لشگر علمیاتی ۱۶ قدس گیلان به جبهه‌های مقاومت اسلامی ارسال میشود .

گفت: با اجرای این طرح به دنبال تحقق این هدف بودیم تا به رزمندگان مدافع حرمی که از زندگی، خانواده و مادیات دنیا گذشته اند بگوییم که به یادشان هستیم و مایلیم در جهاد آنان سهیم باشیم.

خواهر شهید مدافع حرم سعید مسافر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم عنوان داشت: گروه فرهنگی “منهاج” با همکاری شهید مسافر و دوستانشان تشکیل شد و بعد از شهادت این شهید بزرگوار به نام ایشان تغییر نام پیدا کرد.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت های این مجموعه مردمی و خودجوش است گفت: امروز طرح “نذری ساده” نه فقط یه نیت شهید مسافر بلکه به نیابت از تمام شهدای مدافع حرم جهان اسلام درحال انجام است.

این خواهر شهید مدافع حرم با تاکید بر لزوم حمایت از رزمندگان مدافع حرم ابراز داشت: امیدواریم از طرح با همکاری دولت و دیگر نهاد ها به طور وسیع تری در سطح کشور انجام شود.

به گزارش اندیشه گیلان، امروز اگز آرامش و امینتی در کشور اسلامیمان داریم مدیون خون و تلاش رزمندگانی است که کیلومتر ها دور از ما برای حفظ اسلام، انقلاب و ناموسمان جهاد می‌کنند و حمایت از آنان وظیفه تمام ماست.

انتهای پیام/