مسؤولان پاسخگوی تأیید افراد معاند در شوراها باشند/ گرانی، رکود، تبعیض و بی‌عدالتی از مشکلات مردم است
مسؤولان پاسخگوی تأیید افراد معاند در شوراها باشند/ گرانی، رکود، تبعیض و بی‌عدالتی از مشکلات مردم است

امام جمعه موقت رشت گفت: در نظام جمهوری اسلامی چگونه می‌شود معاند علیه نظام برای انتخابات شوراها تأیید شود، کسانی که آنها را تأیید کردند باید پاسخگو باشند و این خواسته تمام جامعه است.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت الاسلام غلامرضا شفیعی زاده امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به جایگاه ولایت فقیه در حکومت اسلامی اظهار داشت: ولایت و حاکمیت ولی فقیه با شرایطی در جامعه است.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه خداوند حتی در مورد پیامبر (ص) محدودیت‌هایی قائل است، تصریح کرد: ولی فقیه آن اختیارهایی که در شرع مقدس آمده را در جامعه اجرا می‌کند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه اصل‌های مختلف قانون اساسی چارچوب اختیارهای ولی فقیه را مشخص کرده است، ادامه داد: امروز در نظام اسلامی که دارای ولایت فقیه هستیم، مجلس خبرگان رهبری بر عملکرد ولی فقیه نظارت می‌کند.

شفیعی زاده فقاهت، عدالت و مدیریت را از ویژگی‌های ولی فقیه دانست و خاطرنشان کرد: ویژگی عدالت اجازه نمی‌دهد ولی فقیه از مسیر حق و عدالت خارج شود.

امام جمعه موقت رشت به حادثه تلخ معدن گلستان اشاره ای کرد و افزود: حادثه معدن زغال سنگ قلب مردم ما را آزرده خاطر کرد، کسی که برای کسب روزی تلاش می‌کند ارزشمند بوده و حفظ جان مردم مهم است و مسؤولان نباید نسبت به این موضوع بی‌توجه باشند.

وی با محکوم کردن حادثه تروریستی در شرق کشور، تصریح کرد: دشمنان خوشحال نشوند زیرا خون شهدا پایه‌های نظام را مستحکم می‌کند، امنیت حاکم بر جامعه حاصل تلاش نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در کشور است و مبارزه با فساد کلان اقتصادی و برخورد با آن توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام می‌شود.

امام جمعه موقت رشت با توجه به برگزاری انتخابات و با بیان اینکه در فضای انتخاباتی هستیم و انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را در پیش داریم خاطرنشان کرد: کسانی که افراد معاند علیه نظام را برای انتخابات شوراها تأیید کردند باید پاسخگو باشند چون این خواسته تمام افراد جامعه است.

شفیعی‌زاده دادن با اشاره به اینکه فرصت یک‌هزار و ۵۰۰ دقیقه‌ای نامزدهای ریاست جمهوری در صدا و سیما فضای مناسبی برای انتخاب مردم را فراهم کرده است اظهار داشت: سرنوشت کشور در اختیار مردم است و حرف نهایی را ملت می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثری، راهبرد جمهوری اسلامی ایران بوده زیرا امنیت را برای کشور به ارمغان آورده و دشمنان به نظام طمع پیدا نمی‌کنند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه۵۰ میلیون نفر واجد شرایط رأی دادن در کشور وجود دارد تصریح کرد: حضور گسترده مردم سایه جنگ را از سر کشور رفع کرده، نه برجام و مذاکره مشارکت حداکثری امنیت ملی را به همراه آورد.

وی با تاکیدبر اینکه مشارکت حداکثری موجب تحکیم امنیت ملی است و کشور عزت پیدا می‌کند گفت: مشارکت حداکثری موجب ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود.

شفیعی‌زاده تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند ” ترسیدن از دشمن ابتدای بدبختی بوده و بدترین حالت این است که مسئولان کشور از دشمن بترسند، ترس از دشمن در را برای ورود دشمن باز می‌کند”.

وی با اشاره به برگزاری مناظرات کاندیداهای ریاست جمهور اظهار کرد: مناظره‌های تلویزیونی نشان داد که مسائل اقتصادی و معیشتی مطالبات مردم بوده و فردی که رئیس جمهور شد باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

امام جمعه موقت رشت تصریح کرد: گرانی، رکود، تبعیض و بی‌عدالتی و پدیدآمدن اشرافی که در بدنه حکومتی و دریافت حقوق‌های نجومی از مشکلات جامعه بوده و مردم خواستار برطرف کردن آن هستند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی نظام دینی است خاظرنشان کرد: از مسایل فرهنگی نباید غافل شویم و ولنگاری فرهنگی شایسته جمهوری اسلامی نیست و اعتماد عمومی مردم و حکومت نباید در مناظره‌ها از بین برود و مردم نباید مأیوس شوند.

شفیعی‌زاده با تصریح بر اینکه نامزدهای ریاست جمهوری و طرفداران آنها آمار غلط به مردم ارائه نکنند افزود: نامزدها کاری نکنند مورد تمسخر مردم واقع شوند، استکبار هرگاه طمع کرد در انتخابات ما دخالت کند مردم سیلی محکمی به آن زدند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران اجازه نمی‌دهد دیگران برای او تصمیم بگیرند و اگر بخواهند در انتخابات ما دخالت کنند مطمئن باشند مردم سیلی محکم‌تری به آنها می‌زنند.

انتهای پیام/