مسابقه نقاشی ویژه دانش آموزان ابتدایی با موضوع مرگ بر آمریکا در میدان شهرداری رشت برگزار می‌شود
مسابقه نقاشی ویژه دانش آموزان ابتدایی با موضوع مرگ بر آمریکا در میدان شهرداری رشت برگزار می‌شود

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور دانش آموزان بسیجی در روز ۱۳ آبان، مبارزه با استکبار جهانی گفت: مسابقه نقاشی ویژه دانش آموزان ابتدایی با موضوع مرگ بر آمریکا در میدان شهرداری رشت برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، علی رفاهتی صبح امروز در نشست خبری به‌مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی در رشت با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج دانش آموزی در این هفته اظهار داشت: این ویژه برنامه‌ها از هفتم آبان ماه در قالب روزشمار آغاز می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به برنامه‌های این سازمان در روز هفتم آبان ماه گفت: هم اندیشی دانش آموزان نخبه بسیجی در بخش‌های فرهنگی و هنری با فرمانداران و تجلیل از آنان از برنامه‌های سازمان بسیج دانش آموزی در این روز است.

رفاهتی با اعلام اینکه نمایشگاه پوستر استکبارستیزی در مدارس گیلان برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: آئین صبحگاه سراسری و قرائت نامه دانش آموزان گیلانی جهت آگاهی بخش از جنایات آمریکا در روز هشتم آبان ماه انجام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره‌های شهدای دانش آموز در هفته بسیج دانش آموزی افزود: هرساله دانش آموزان شهیدی به‌عنوان شهدای منتخب کشوری انتخاب می‌شوند که امسال شهید محمدحسین ذوالفقاری و شهیده زینب کمایی در سطح کشور و شهید قاسم اصغری از استان گیلان به‌عنوان شهید شاخص معرفی شده‌اند.

رفاهتی با اعلام اینکه در روز نهم آبان دیدار دانش آموزان با ائمه جمعه سراسر گیلان انجام می‌شود اعلام کرد: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان جهت ارائه گزارشی از فعالیت بسیج و دیدار با فرماندهان بسیج از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج دانش اموزی است.

وی ابراز داشت: کارگاه های آموزشی برای شناخت آسیب‌ها و فرصت‌های نوجوانی تحت عنوان “واحدهای پویندگان” جهت مدیریت و آگاهی بخشی مشکلات اجتماعی موجود در مدارس برای دانش آموزان و اولیاء آنان در مدارس برگزار می‌شود که ۶۴ میلیون تومان برای آن تخصیص داده شده است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به اهمیت مسئله امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: شورای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه‌های بسیج دانش آموزی در سطح شهرستان‌های استان گیلان در ایام هفته بسیج دانش آموزی برگزار می‌شود.

رفاهتی با اعلام اینکه نشست اعضای کنگره ملی استان گیلان در روز دهم آبان ماه برگزار می‌شود گفت: اعضای کنگره ملی روحیه‌ای مطالبه‌گر دارند و در بهمن ماه سال ۹۵ تذکری جدی را پیرامون اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس به آموزش و پرورش دادند.

وی اعلام کرد: نشست‌های بصیرتی با موضوع چرایی مرگ بر آمریکا و استکبارشناسی برای دانش آموزان متوسطه دوم در مدارس برگزار می‌شود تا بتوانند مسیر مدیریت آینده کشور را در سمت و سوی استکبارستیزی و انقلابی‌گری پیش ببرند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به برگزاری سلسله برنامه‌های نهضت “ما زنده‌ایم” ویژه دختران خاطرنشان کرد: این نشست‌ها جهت تبیین دیدگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون موضوع استکبارستیزی برگزار می‌شود.

رفاهتی با تاکید بر اینکه استان گیلان ۸۰۰ شهید دانش آموز دارد افزود: سعی شده است تا در مدارس متوسطه دوم مسئولیت پایگاه‌های بسیج دانش اموزی به دانش آموزان سپرده شود و مدیر مدرسه نقش مشاور و هدایت‌گر را داشته باشد.

وی ضمن اعلام برنامه‌های این سازمان در روز ۱۱ آبان ماه گفت: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای معلم و دانش آموز، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، برگزاری مسابقه دو رهروان شهدای دانش آموز و کوهپیمایی دانش آموزان بسیجی ویژه متوسطه دوم از برنامه‌های این روز است.

رفاهتی با اشاره به سخنرانی دانش آموزان بسیجی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در سطح شهرستان‌های استان گیلان افزود: شرکت داتش آموزان بسیجی با نمادهای سازمانی در نماز جمعه و تشکیل حلقات صالحین در این مراسم از برنامه‌های سازمان بسیج دانش آموزی گیلان محسوب می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور دانش آموزان بسیجی در روز ۱۳ آبان، مبارزه با استکبار جهانی خاطرنشان کرد: مسابقه نقاشی ویژه دانش آموزان ابتدایی با موضوع مرگ بر آمریکا در میدان شهرداری رشت برگزار می‌شود.

رفاهتی با بیان اینکه سازمان بسیج دانش آموزی از بخش‌های مهم سازمان بسیج است اظهار داشت: دلیل این اهمیت، مهم بودن جایگاه دانش آموزان و آمادگی آنان جهت شکل‌گیری فضای فکری آن‌ها است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اعلام اینکه اردوهای راهیان نور جنوب کشور از آبان ماه در استان گیلان آغاز می‌شود اعلام کرد: این اردوها اجباری نیست و ارتباطی با نمرات دانش آموزان ندارد.

رفاهتی ابراز داشت: اردوهای راهیان نور بخشی از درس آمادگی دفاعی است که پشتوانه قانونی دارد و سه ساعت در پایه متوسطه دوم و دو ساعت در پایه متوسطه اول توسط مربیان آموزش دیده سپاه تدریس می‌شود.

وی با بیان اینکه فقط اردوهای عملی درس آمادگی دفاعی دارای نمره هستند خاطرنشان کرد: اردهای عملی داخل مدارس مانند میدان تیر دارای نمره هستند که ۸ نمره را سپاه و ۱۲ نمره را آموزش و پرورش می‌دهد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اعلام اینکه در اردوهای راهیان نور امسال اتوبوس‌ها از ساعت ۱۱ شب تا ۶ صبح توقف می‌کنند گفت: در استان گیلان شرکت جوان سیر مسئول فراهم آوردن اتوبوس‌ها است.

رفاهتی عنوان داشت: تمام اتوبوس‌ها توسط پلیس راهور چک می‌شود و اگر نقص فنی داشته باشند اعزام نمی‌شوند و در صورت بروز مشکل فنی در طی مسیر نهایتاً تا یک ساعت بعد از بروز مشکل تعویض می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اعلام اینکه امسال ۱۳ هزار و ۷۰۰ دانش آموز گیلانی به اردوهای راهیان نور کشور اعزام می‌شوند اعلام کرد: راهیان نور تنها برای سازمان بسیج دانش آموزی نیست و با همکاری آموزش و پرورش انجام می‌شود.

رفاهتی گفت: هزینه‌های بین راهی و هزینه اتوبوس بر عهده سازمان آموزش و پرورش است که به دستور وزیر باید از طریق سازمان‌ها و استانداری‌ها تامین شود و در غیر این صورت مجبور به دریافت مبلغ از دانش‌آموزان هستند.

رفاهتی با انقاد از عدم همکاری استاندار سابق گیلان در امر حرکت اردوهای دانش اموزی راهیان نور تاکید کرد: اگر تمام دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند دیگر نیازی به اخذ وجه از دانش آموزان نیست.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اعلام اینکه هزینه امسال راهیان نور منطقه خوزستان ۵۵ هزار تومان است گفت: این مبلغ به‌دلیل عدم حرکت اتوبوس‌ها در شب و افزایش روزهای اردو امکان افزایش دارد.

انتهای پیام/