مشکلات با شعار حل نمی‌شود‌/ اینکه عده‌ای فقط انتقاد کنند قابل قبول نیست
مشکلات با شعار حل نمی‌شود‌/ اینکه عده‌ای فقط انتقاد کنند قابل قبول نیست

استاندار گیلان گفت: امنیت سرمایه‌گذار باید تامین شود و اینکه عده‌ای فقط انتقاد کنند قابل قبول نیست زیرا مشکلات با شعار حل نمی‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، محمدعلی نجفی در همایش “بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی” اظهار داشت: خیران، سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، سرمایه‌های استان در زمینه فعالیت‌های بهزیستی هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه حمایت و تقویت معلولان و مددجویان از وظایف بهزیستی و نهادهای مرتبط با آن است گفت: اعتیاد نوعی بیماری و تهاجم فرهنگی است و وظیفه ما تلاش در جهت بهبود افرادی است که به‌دلیل ناهنجاری‌های اجتماعی به آن مبتلا شده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی از بخش‌ها و نهادها به‌طور جدی در زمینه جلوگیری از شیوع اعتیاد و موادمخدر ورود نکرده‌اند، علت این مشکل را نگاه جزیی و بخشی به بهزیستی دانست و گفت: تمام نهادها و دستگاه‌ها موظف هستند با تمام امکانات و نیروهای خود در جهت مقابله با این ناهنجاری اجتماعی اقدام کنند.

نجفی با اشاره به اینکه امروز جامعه ما نیازمند آن است که نگاه مدیران استانی، شهرداران و شوراهای شهر به‌دنبال رفع معضلات مردم باشد افزود: سالمندان سرمایه‌های جامعه هستند اما افزایش تعداد سالمندان زمانی به بحران و خطر تبدیل می‌شود که نتوانیم امکانات رفاهی این قشر از جامعه را فراهم کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه دولت گام‌های موثری در جهت حمایت از سالمندان برداشته است اعلام کرد: حقوق مستمری بگیران سه برابر و در مواردی بیشتر از این میزان نیز افزایش داده شده است.

وی گفت: دولت و نظام در جهت حمایت از توان‌خواهان جامعه گام‌های موثری برداشته و همین امر باعث شده است تا ایران از نظر حمایت از جامعه هدف خود سرآمد کشورهای همسایه و کشورهای هم‌سطح از نظر درآمد باشد.

استاندار گیلان با اعلام اینکه دولت باید امکانات مورد نیاز مددجویان را فراهم کند خاطرنشان کرد: نباید بر اثر غفلت و کم توجهی، آینده توان‌خواهان تحت تاثیر قرار گرفته و از جایگاه اصلی خود در جامعه فاصله بگیرند.

نجفی با اشاره به اینکه ما می‌توانیم از سنین قبل از پیش دبستانی برای مددجویان برنامه‌ریزی کنیم و این جزء هزینه‌های کشور نیست بلکه وظیفه ما نظام نسبت به این قشر جامعه است افزود: برای تامین هزینه‌ها و مخارج حمایت از توانخواهان می‌توان از خیران، بخش خصوصی، سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد کمک گرفت.

دولت در جهت رفع مشکل مسکن اقدامت موثری انجام داده که یکی از آنها اجرای طرح مسکن اجتماعی است.اظهار داشت: داشتن امنیت شغلی حق طبیعی مددجویان است و سازمان بهزیستی نیز بعد از ازدواج امکانات مسکن را برای افراد تحت پوشش فراهم میکند.

وی با اعلام اینکه کشور در حال حاضر با مشکل بیکاری مواجه است گفت: اگر بتوانیم سالیانه ۹۷۰ هزار شغل ایجاد کنیم فقط توانسته‌ایم شرایط کنونی را حفظ کنیم و برای پیشرفت به ایجاد سالیانه بیش از یک میلیون کار نیازمندیم.

استاندار گیلان اذعان داشت: استان گیلان در زمینه رفع مشکل بیکاری از استان‌های برتر کشور است اما این به‌معنای رفع کامل مشکل نیست بلکه باید به فکر اشتغال فارخ التحصیلان جوان باشیم.

نجفی ادعا کرد: استان گیلان توانسته از جمع ۵ استان بیکار کشور خارج شده و در رتبه ۲۲ قرار بگیرد که برای بهبود این روند، برنامه‌های متعددی در زمینه گردشگری و استفاده از توان روستایی در دستور کار قرار دارد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه برای دستیابی و بهبود وضع اشتغال، تمام نهادها باید همکاری کنند اعلام کرد: امنیت سرمایه‌گذار باید تامین شود و اینکه عده‌ای فقط انتقاد کنند قابل قبول نیست زیرا مشکلات با شعار حل نمی‌شود.

انتهای پیام/