مشکل بیمه خبرنگاران گیلانی هنوز هم برطرف نشده است‌
مشکل بیمه خبرنگاران گیلانی هنوز هم برطرف نشده است‌

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه مشکلات بیمه خبرنگاران با وجود پیگیری‌های صورت گرفته هنوز هم رفع نشده است، گفت: مدیران مسئول، توان پرداخت حق بیمه خبرنگاران را در بسیاری از موارد به‌دلیل ضعف اقتصادی و عدم حمایت کافی دولتی ندارند.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، محسن جعفری عصر دیروز در دیدار با مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان و مدیران و خبرنگاران روزنامه‌های سئوال جواب و گلچین امروز اظهار داشت: فعالیت‌های سازمان بسیج رسانه در حوزه صنفی، آموزشی، خدماتی، رفاهی، حمایت حقوقی و سایر نیازهای اصحاب رسانه است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه برخی سیاست‌های نادرست سبب ایجاد مشکلات اقتصادی برای روزنامه‌ها و سایر نشریات مکتوب شده است، اعلام داشت: باید برون‌سپاری فعالیت‌های رسانه‌ای به اصحاب رسانه از سوی دولت جدی گرفته شود.

جعفری با بیان اینکه مشکلات بیمه خبرنگاران با وجود پیگیری‌های صورت گرفته هنوز هم رفع نشده است، افزود: مدیران مسئول، توان پرداخت حق بیمه خبرنگاران را در بسیاری از موارد به‌دلیل ضعف اقتصادی و عدم حمایت کافی دولتی ندارند.

وی با اشاره به اینکه سازمان بسیج رسانه گیلان به میزان ۱۰ سال گذشته دستگاه‌های فرهنگی و متولی در حوزه آموزش خبرنگاری ورود جدی داشته است، گفت: در یکسال گذشته دوره‌های ضیافت اندیشه ۲، حرفه‌ای خبرنگاری مرکز گیلان، حرفه‌ای خبرنگاران غرب گیلان و ضیافت اندیشه ۳ به تعداد ۲۸۶ خبرنگار برگزار شده است.

جعفری با تاکید بر هماهنگی بیش از پیش بین سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی در حوزه رسانه، خاطرنشان کرد: تسریع در صدور مجوز فعالیت رسانه، حل مشکلات بیمه خبرنگاران، رتبه‌بندی اصحاب رسانه، عدالت در پرداخت یارانه و حمایت از رسانه‌های انقلابی، مورد انتظار است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه این سازمان یک نهاد فعال و پویا است، اظهار داشت: از رسانه‌های مروج آرمان‌های رفیع انقلاب اسلامی به‌عنوان یک تکلیف به صورت ویژه حمایت می‌کنیم.

جعفری با اشاره به برگزاری جشنواره ملی مطبوعات به میزبانی استان گیلان، افزود: این جشنواره با موضوع اصلی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نیمه دوم امسال برگزار می‌شود و داوران آن از اساتید صاحب‌نام ملی حوزه علوم ارتباطات هستند.

وی با بیان اینکه استانداری گیلان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی در برگزاری جشنواره ملی مطبوعات نقش‌آفرینی کنند، گفت: گیلان افتخار برگزاری جشنواره ملی مطبوعات را در نیمه دوم امسال دارد و باید از این ظرفیت نهایت بهره را با توجه به حضور فعالان رسانه‌ای سراسر کشور ببریم.

انتهای پیام/تسنیم