مشکل تنفسی علت مرگ نوزاد در بیمارستان الزهرا (س) رشت بود‌
مشکل تنفسی علت مرگ نوزاد در بیمارستان الزهرا (س) رشت بود‌

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: علت مرگ نوزاد در بیمارستان الزهرا (س) در رشت بریدگی پای او نبوده بلکه کودک به‌دلیل مشکل تنفسی از دنیا رفته است.

به گزارش اندیشه گیلان، محمدتقی آشوبی در گفت‌وگویی با تشریح حواشی درگذشت نوزادی دختر در بیمارستان الزهرا (س) رشت اظهار داشت: چند روز گذشته مادری ۲۶ ساله برای زایمان به بیمارستان الزهرا (س) رشت مراجعه می‌کند و که برای وی تشخیص عمل سزارین داده می‌شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه در هنگام عمل سزارین پای نوزاد توسط وسایل جراحی دچار آسیب شده است، عنوان داشت: این زخم به‌وسیله دکتر فوق تخصص جراحی اطفال که در اتاق عمل حاضر بود بخیه می‌شود.

وی با رد‌ ادعای مادر این نوزاد مبنی بر اینکه پای کودک به‌خوبی بخیه نشده است خاطرنشان کرد: متخصص جراحی اطفال شخصاً پای کودک را بخیه کرده و ما اطمینان داریم وی کار خود را به‌خوبی انجام داده است.

آشوبی با بیان اینکه این کودک ۷ ماهه بوده و زودتر از زمان مقرر زایمان به‌دنیا آمده است عنوان داشت: علت مرگ این نوزاد بریدگی پای او نبوده بلکه کودک به‌دلیل مشکل تنفسی از دنیا رفته است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به خبرنگار پیرامون نظر مادر نوزاد مبنی بر عادی بودن شرایط نوزاد در هنگام تولد گفت: خانواده نوزاد می‌بایست به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان مراجعه کنند تا شکایات آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین در پاسخ به نظر مادر نوزاد مبنی بر اینکه متخصص حاضر در اتاق عمل هیچ اقدامی انجام نداده است خاطرنشان کرد: تمام اقدامات لازم برای مادر و نوزاد انجام شده است و حضور دستیاران در اتاق عمل امری طبیعی و آموزشی است‌.

آشوبی با بیان اینکه چندین کمیته تخصصی تا کنون برای بررسی این پرونده تشکیل شده است اظهار داشت: تمام زوایای این پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت وجود افراد خاطی با آنان برخورد می‌شود و ذره‌ای در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در پاسخ به اظهارات دیگر خانواده نوزاد مبنی بر عدم مسئولیت پذیری مسئولان بیمارستان الزهرا (س) درباره بریدگی پای کودک اعلام کرد: تمام این موارد باید بررسی و اثبات شود.

انتهای پیام/تسنیم