مصرف آب در استان گیلان نیازمند مدیریت ویژه است
مصرف آب در استان گیلان نیازمند مدیریت ویژه است

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، سید محسن حسینی عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه در حال حاضر سطح پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است اظهار داشت: استان گیلان در حوزه آب و فاضلاب شهری ۶۴۰ هزار مشترک خانگی دارد. وی […]

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، سید محسن حسینی عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه در حال حاضر سطح پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است اظهار داشت: استان گیلان در حوزه آب و فاضلاب شهری ۶۴۰ هزار مشترک خانگی دارد.

وی با بیان اینکه با افزایش دمای هوا در استان گیلان مصرف آب در استان ۱۰ درصد افزایش یافته است اعلام کرد: مصرف آب در استان گیلان نیازمند مدیریت ویژه است و این امر به پایداری آب در مشترکان خانگی کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان استفاده از شیرهای اهرمی را در کاهش مصرف آب تاثیرگذار عنوان و خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مشترکان به‌هیچ عنوان برای شست‌و‌شوی ماشین و حیاط از آب شهری استفاده نکنند.

خسینی با تاکید بر اینکه مشترکان برای استفاده از ماشین لباسشویی از حداکثر ظرفیت این دستگاه استفاده کرده و مدت زمان مصرف از این دستگاه را کاهش دهند افزود: با مدیریت مصرف آب در ایام گرم سال، استان گیلان می‌تواند کاهش چشمگیری در مصرف آب را شاهد باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان اظهار داشت: با عمل کردن به چند راهکار ساده می‌توان به‌طور ویژه در مصرف آب شهری صرفه جویی کرد و با توجه به افزایش دمای هوا در استان گیلان، صرفه جویی در مصرف آب باید جدی گرفته شود.

انتهای پیام/