مصرف برق کنترل شده نیست و همه نگران هستند/ زیرساخت های کشور مناسب نیست
مصرف برق کنترل شده نیست و همه نگران هستند/ زیرساخت های کشور مناسب نیست

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از مصرف کنترل نشده برق در کشور گفت: زیر ساخت های برق کشور مناسب نیست در حالیکه میتوان مشکلات برق کشور را حل کرد.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، محمدصادق حسنی در گفت‌و گویی در واکنش به قطعی‌های مکرر در فصول گرم و سرد سال اظهار داشت: مشکل آب و  برق صرفاً مربوط به استان گیلان نیست و اکنون کل کشور درگیر مسائل مربوط به آب و برق هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصرف بیش‌از اندازه مشترکین از برق، تصریح کرد: در حال حاضر مصارف برق وحشتناک است و همه نگران این افزایش هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه افزایش دما موجب افزایش مصرف برق شده است گفت: درست است که دمای افزایش پیداکرده اما مصرف برق ما کنترل‌شده نیست.

وی با تاکید براینکه تا کنون زیرساخت‌های برق خود را درست نکرده‌ایم و همچنان در فراهم آوری زیرساخت‌ها مشکل داریم، خاطرنشان کرد: اگر برفی در پایان سال و افزایش دمایی در اول سال حادث شود وزارت نیرو در ارائه خدمات می‌ماند.

حسنی با اشاره به اینکه در حل مسائل برق باید فکری اساسی صورت پذیرد، افزود: همه مشکلات پیش آمده در هوای گرم را می‌دانند اما باید راهکاری برای حل مشکلات پیدا کرد.

وی بابیان اینکه نباید منتظر ماند تا هوا گرم شود تا مشکل را مرتفع کرد، تصریح کرد: با افزایش دما مصرف برق نیز افزایش پیدا می‌کند و بعد تازه به فکر حل مشکل می‌افتند درحالی‌که مشکلات برق قابل‌حل است.

نماینده مردم رشت با تأکید بر اینکه نباید منتظر ماند و شاهد برف و افزایش دما و در پی آن قطعی برق بود، گفت: ما زیرساخت‌ها را آماده نمی‌کنیم و بعد انتظار داریم که همه از نعمت برق برخوردار شوند.

حسنی بابیان اینکه باید شرایط لازم در مقابله با بحران‌هایی همچون افزایش دما و بارش برف محیا کنیم، گفت: برف و باران بد نیستند و ما باید از نعمت‌های خداوند بهره‌مند شویم اما باید خود را در مقابل طبیعت محیا کنیم.

انتهای پیام/