مهمترین دلایل کودک آزاری فقر فرهنگی و اقتصادی است
مهمترین دلایل کودک آزاری فقر فرهنگی و اقتصادی است

به گزارش پایگاه خبری اندیشه گیلان، علی پورحسن ظهر امروز در نشست خبری با موضوع آسیب شناسی کودک آزاری در ایران در دفتر خبرگزاری تسنیم گیلان  با بیان اینکه کودک آزاری یکی از معضلات اجتماعی است و در همه جهان به عنوان یک آسیب اجتماعی محسوب می شود، اظهار داشت: در تمامی کشورها قوانین خاصی […]

به گزارش پایگاه خبری اندیشه گیلان، علی پورحسن ظهر امروز در نشست خبری با موضوع آسیب شناسی کودک آزاری در ایران در دفتر خبرگزاری تسنیم گیلان  با بیان اینکه کودک آزاری یکی از معضلات اجتماعی است و در همه جهان به عنوان یک آسیب اجتماعی محسوب می شود، اظهار داشت: در تمامی کشورها قوانین خاصی را برای کودک آزاری پیش بینی کرده اند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به اینکه کودک آزاری در گذشته نیز وجود داشته است تصریح کرد: علت اصلی کودک آزاری فقر اقتصادی و فقر فرهنگی است.

پورحسن با تاکید بر اینکه مشکلات فقر اقتصادی به دولت بر می گردد و باید سطح معیشت مردم به گونه ای باشد که به دلیل فقر اقتصادی به سمت کودک آزاری کشیده نشوند تصریح کرد: فقر فرهنگی نیز به دلیل عدم اطلاعات والدین انجام می شود که قسمتی از فقر فرهنگی به دولت و بخش دیگر آن به خانواده، مطبوعات، رسانه مربوط می شود.

وی با بیان اینکه کودک آزاری در همه استان ها وجود دارد ولی به دلیل کثرت رسانه ها بازتاب اینچنینی ندارد افزود: موضوع اهورا در استان گیلان به دلیل زیاد بودن رسانه ها مورد توجه ویژه قرار گرفت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر اینکه صدا و سیما با اشتباه در پخش کلیپ و مصاحبه با پدر و مادر اهورا، هر گیلانی و حتی ایرانی را متاثر کرد گفت: گیلانیان با توجه به شرایط اقلیمی و گل و گیاه با دیگران مهربان تر برخورد می کنند.

پورحسن با اشاره به اینکه منشاء تمام بزهکاری‌های اجتماعی در استان گیلان و کشور فقر فرهنگی و اقتصادی است خاطرنشان کرد: با کم کردن فقر فرهنگی و اقتصادی و بالابردن سطح آگاهی جامعه یقیناً از سطح طلاق و کودک آزاری و دیگر آسیب‌های اجتماعی کاسته می‌شود.

وی با بیان اینکه آمار آسیب‌های اجتماعی مختلف در سطح کشور بسیار نزدیک به هم هستند تصریح کرد: آمار رتبه بندی طلاق و یا آسیب‌های اجتماعی در کشور تفاوت چندانی ندارد و فرق بین آن ۱ یا ۲ نفر است که باعث وجود این آمار می شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان تاکید کرد: بهبود روابط اجتماعی و رفت و آمد فامیلی در گذشته ای نه چندان دور، باعث جلوگیری بسیاری از بزهکاری‌های اجتماعی بود.

انتهای پیام/