نابسامانی در صادرات کالا/مسائل اقتصادی مردم ‌را دچار مشکل کرد‌
نابسامانی در صادرات کالا/مسائل اقتصادی مردم ‌را دچار مشکل کرد‌

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس‌ با بیان اینکه مسائل اقتصادی ‌مردم و سرمایه‌گذاران را دچار مشکل کرد، گفت: کمیسیون اقتصادی به‌دنبال ایجاد اصلاحاتی در قوانین اقتصادی‌ است.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگویی با بیان اینکه مسائل اقتصادی از جمله دغدغه‌های اصلی کشور است اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، درصدد ایجاد اصلاحاتی در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تسهیلات بانکی را از جمله موارد اصلاح پذیر بیان کرد و گفت: قوانین حاکم در حوزه پرداخت تسهیلات و مسائل بانکی، ارزش بر افزوده و مالیات دارای نقص‌هایی است که مردم و سرمایه‌گذاران را دچار مشکل کرده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قاچاق کالا و ارز که از مبادی غیرقانونی و بعضاً قانونی وارد کشور می‌شود و عدم مدیریت واردات و نابسامانی در صادرات کالا، مشکلات اساسی در اقتصاد کشور ایجاد کرده که نیازمند اصلاح و تغییرات است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان با اشاره به مشارکت حداکثری مردم در ثبت نام شوراهای شهر و روستا اذعان داشت: با وجود استقبال مردم در ثبت نام شوراهای شهر و روستا در بعضی از روستاها با کمبود کاندیدا مواجه بودیم.

دلخوش درباره برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: تا  اول اردیبهشت ماه وضعیت صلاحیت کاندیداها بررسی می‌شود و کاندیداهای رد صلاحیت شده بر اساس آنچه قانون‌گذار تعیین کرده است برای اعتراض و شکایت ۴روز فرصت دارند.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گیلان افزود: همکاری و هماهنگی دستگاه‌های ذیربط، ائمه جمعه استان، استانداری، معاونان استاندار، مجمع نمایندگان استان گیلان و خبرگزاری‌ها با هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها به بهترین شکل در حال انجام است.

انتهای پیام/