نادیده‌گرفتن نیاز مردم در جامعه، موجب عدم اعتماد و ایجاد ناامیدی در جامعه می‌شود
نادیده‌گرفتن نیاز مردم در جامعه، موجب عدم اعتماد و ایجاد ناامیدی در جامعه می‌شود

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خروجی ادارات و نهاد‌ها جامعه امروز خروجی مطلوبی نیست تصریح کرد: نادیده‌گرفتن نیاز مردم در جامعه موجب عدم اعتماد و ایجاد ناامیدی در جامعه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، آیت‌الله رضا رمضانی پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی شبکه روشنگری سپاه قدس گیلان در سالن شهدای سپاه رشت با اشاره به اینکه نقش روحانیت در ترویج سبک زندگی اسلامی اثرگذار است اظهار داشت: ترویج سبک زندگی اسلامی با توجه به شرایط موجود مستلزم به روز شدن است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه با گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی متاسفانه به‌درستی در ارائه سبک زندگی اسلامی در جامعه امروز موفق نبودم افزود: پیاده کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه امروز نیازمند دیدگاه و منش اسلامی و انسانی است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با تاکید بر اینکه بحث‌های سیاسی در سبک زندگی امروز اثرگذار است و مبحث سیاسی از سبک زندگی جدا نیست تاکید کرد: مباحثی چون اشتغال و معیشت ارتباطی مستقیم در کمیت و کیفیت سبک زندگی دارد.

رمضانی با اشاره به اینکه زندگی دنیا تاثیری مستقیم بر زندگی آخرت دارد گفت: نادیده گرفتن ارتباط تنگاتنگ بین دنیا و آخرت موجب بروز مشکلات عمده شده و تاکید آیات قرآن در خصوص دنیا و آخرت نشان از اهمیت ارتباط این دو پدیده است.

وی با بیان اینکه زندگی در دنیا مقدمه‌‌ای برای رسیدن به آخرت است و برخی تمام زندگی را گذراند عمر در دنیا می‌دانند تصریح کرد: نقش توحید و معاد نقشی برجسته در دین اسلام است و بروز تمامی رفتار آدمی برگرفته از این دو نقش در زندگی محسوب می‌شود.

امام‌ جمعه مسجد هامبورگ آلمان پدیده طلاق را آخرین گزینه‌ برای برطرف کردن مشکلات زندگی اجتماعی عنوان کرد و گفت: سبک زندگی جامعه امروز به‌گونه‌ای است که بدون در نظر گرفتن صبر و شکیبایی طلاق را گزینه نخست برای برطرف کردن معضلات خانوادگی و اجتماعی می‌دانند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دیدگاه و انتظارات در جامعه امروز به سمت مصرف‌گرایی و زیادخواهی پیش رفته است تاکید کرد: مصرف‌گرایی کاذب در سبک زندگی امروز به‌صورت گسترده ایجاد شده است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با بیان اینکه نگاه و دیدگاه نسبت به مفهوم زندگی باید در جامعه امروز اصلاح شده و به نسل جدید منتقل شود تاکید کرد: با توجه به آیات و روایات نسبت تنگاتنگ دنیا و آخرت باید در سبک زندگی امروز نهادینه شود.

رمضانی با تاکید بر اینکه نهادینه شدن سبک زندگی اسلامی در جامعه امروز نیازمند صرف هزینه، تحقیق و پژوهش است خاطرنشان کرد: رابطه بین علم و سبک زندگی همواره رابطه‌ای مستقیم و تاثیرگذار است و علم مسیر روشنی را برای آسایش انسان فراهم می‌کند.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با اشاره به اینکه به‌منظور فراهم کردن آسایش در زندگی امروز باید از علم استفاده بهینه کرد گفت: تعارض بین علم و دین هرگز در اسلام جایگاهی نداشته و همواره در دین مسیحیت مطرح است.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عقل همواره آدمی را در مسیر دین و دین‌گرایی قرار می‌دهد خاطرنشان کرد: انسان موجودی دو ساحتی بوده و همواره دو بعد روح و بدن ساحت تشکیل دهنده انسان محسوب می‌شود.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان عقیده، تفکر، اعتقاد و عقلانیت را از بعد روح انسان دانست و بیان کرد: افکار، رفتار و اقدامات روزمره آدمی ساحت دوم انسان را تشکیل داده و اصلیت آدمی با روح و فرعیت با بدن است.

رمضانی فزون‌خواهی کاذب در ابعاد مختلف را از عوامل اصلی پدیده شوم طلاق در دنیای امروز عنوان کرد و افزود: فزون‌خواهی در ابعاد گسترده زندگی اجتماعی افراد را به‌سوی نابودی و انحراف از مسیر درست زندگی می‌کشاند.

وی با تاکید بر اینکه در یکی از شهر‌های آلمان ۷۰ درصد مردم لائیک هستند و بدترین آسیب در جامعه انسانی بی‌هویتی است گفت: در سبک زندگی که ملاک و معیار توحیدی حاکم نباشد فرد دچار بی‌هویتی شده و هیچ داروی آرام‌بخشی توان بازگرداندن آرامش را به فرد ندارد.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با بیان اینکه نگاه توحیدی در سبک زندگی اثرگذار است تاکید کرد: معضلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه امروز در سبک زندگی امروز تاثیرات گسترده‌ای داشته است.

رمضانی با تاکید بر اینکه ترویج و نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه امروز بی‌ارتباط با زندگی مسئولان نیست بیان کرد: سبک زندگی اسلامی در جامعه امروز با سبک و نگاه زندگی مسئولان در جامعه مرتبط است.

وی با اشاره به اینکه کوچک‌ترین تغییر اقتصادی و قیمت در جامعه گاه موجب ایجاد فساد، طلاق و زمینه ساز بروز مشکلات گسترده اجتماعی می‌شود افزود: انتظار سازگاری مردم جامعه با مشکلات اقتصادی و اجتماعی دیدگاهی اشتباه است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری عدالت را اساس زندگی اجتماعی و سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و گفت: اگر در جامعه‌ای عدالت حاکم نشود معیشت زندگی مردم مورد توجه قرار نگرفته و جامعه رو به‌سوی زوال پیش می‌رود.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با تاکید بر اینکه به‌منظور نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه باید برنامه‌های گسترده‌ای مهندسی شود خاطرنشان کرد: تربیت زیربنای اخلاقیات است و اگر تربیت به درستی در جامعه صورت گیرد معضلات کاهش می‌یابد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خروجی ادارات و نهاد‌ها جامعه امروز خروجی مطلوبی نیست تصریح کرد: نادیده‌گرفتن نیاز مردم در جامعه موجب عدم اعتماد و ایجاد ناامیدی در جامعه می‌شود.

رمضانی با اشاره به اینکه تهمت و غیبت در محافل امروز همانند یک امر عادی جلوه می‌شود بیان کرد: اسناد و مدارک تهمت‌های امروز، مطالب منتشر شده در فضای مجازی است و این امر یک حرام مطلق شرعی محسوب می‌شود.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با تاکید بر اینکه جامعه امروز باید جایگاه درست خود را بر مبنای سبک زندگی اسلامی پیدا کند خاطرنشان کرد: اساسی ترین اصل نظام، جمهوری اسلامی است و  پیاده کردن سبک زندگی اسلامی در این نظام اولویت دارد.

انتهای پیام/