نامزدهای انتخاباتی از مجالس نیمه شعبان استفاده ابزاری نکنند
نامزدهای انتخاباتی از مجالس نیمه شعبان استفاده ابزاری نکنند

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه جبهه فرهنگی انقلاب ناظر به رصد و آسیب‌شناسی برگزاری محافل و جشن‌های نیمه شعبان است گفت: نامزدهای انتخاباتی از مجالس نیمه شعبان استفاده ابزاری نکنند.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مهدوی شامگاه دوشنبه در نشست خبری در رشت به‌مناسبت گرامیداشت اعیاد نیمه شعبان اظهار داشت: اگر در مراسم گرامیداشت نیمه شعبان شأن واقعی حضرت ولی عصر (عج) را رعایت کنیم روز بزرگی برای مستضعفین جهان است زیرا جایگاه رفیع این روز در ساختن جامعه جهانی پر از صلح و عدل است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان تصریح کرد: باید با همت رسانه‌های متعهد و ارادتمند به مقام منجی عالم بشریت به گفتمان مهم ترسیم شعائر دینی وارد شویم و با فضاسازی تبلیغی به میزان مقدورات برای جهت دهی درست مساجد و کانون‌های فرهنگی اقدام کنیم.

مهدوی افزود: دغدغه جبهه فرهنگی انقلاب در آستانه اعیاد نیمه شعبان آسیب‌شناسی مراسم و جشن‌های گرامیداشت این روز است که متأسفانه در سال‌های اخیر برخی از این محافل و مجالس در خور شأن حضرت برگزار نمی‌شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان ابراز داشت: از مهم‌ترین فضاسازی مورد نظر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برای بزرگداشت این روز تأکید بر گسترش محافل شب نیمه شعبان است که در متون دینی و کتب ادعیه به آن تأکید بسیار شده است.

وی گفت: در حالی‌که انحراف فکری و اعتقادی بشر و فقر و فساد توسط دجالان زمانه شدت گرفته است، شیعه ارادتمند به امام عصر (عج) نباید در شب میلاد امام زمان به لهو و لعب بپردازد و نسبت به  امر به معروف و نهی از منکر و برخی انحرافات اخلاقی و رفتاری در آیین گرامیداشت این شب بی‌توجه باشد.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان تأکید کرد: امسال در ایام تبلیغات انتخاباتی هستیم و نگرانی ویژه نسبت به استفاده ابزاری از جشن‌های نیمه شعبان وجود دارد و نامزدهای انتخاباتی نباید از این مجالس استفاده ابزاری کنند.

مهدوی با بیان اینکه جبهه فرهنگی انقلاب با دغدغه گفتمان اسلامی و نشر افکار اسلام وارد عرصه شده است افزود: از رسانه‌ها انتظار داریم فعالانه و با نگاه پیشگیرانه وارد عرصه شده و از انحراف و اباهه‌گری در شیوه‌های غلط برگزاری مراسم نیمه شعبان جلوگیری کنند.

وی گفت: باید مراسم جشن‌های نیمه شعبان را در خور شأن حضرت ولی عصر (عج) برگزار کنیم و از جریان انحرافی برگزاری مراسم نیمه شعبان که در سال‌های اخیر ایجاد شده است جلوگیری کنیم که یکی از این راه‌ها آشنایی مؤمنین با مراسم شب احیاء نیمه شعبان است که در کتب ادعیه به آن تأکید شده است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عمل در بزرگداشت زادروز میلاد منجی عالم بشریت، دعا و مناجات با خدا در چنین شبی است و منتظران واقعی حضرت باید با برگزاری مراسم احیاء در این شب تعجیل در ظهور امام عدل گستر و امام مستضعفین را طلب کنند.

وی با استناد به احادیث متون اسلامی از جمله وسائل الشیعه به روزه مستحبی نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: فردی که روزه قضاء ندارد می‌تواند نیت روزه مستحب نیمه شعبان کند و اگر روز عید نیمه شعبان از طرف برادر مؤمن دعوت به اطعام شد مستحب است رد احسان نکند زیرا ثواب روزه کامل را می‌برد.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان از مردم ولایتمدار و مؤمن خواست با مراجعه به منابع دینی و اینترنت، آموزه‌های خود را در مورد آیین‌های اسلامی بزرگداشت نیمه شعبان بالا ببرند و از گسترش برخی جریان‌های انحرافی در آیین‌های نیمه شعبان جلوگیری کنند.

مهدوی تصریح کرد: برای جهت‌دهی فرهنگی و اجتماعی، روز بزرگداشت نیمه شعبان به نام روز جهانی مستضعفین نامگذاری شده است و مراکز فرهنگی و مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج باید به‌صورت منسجم و مشترک و به یاد امام مستضعفین جهان در این روز به کمک محرومان و مستضعفان بشتابند.

وی با بیان اینکه برای فرهنگ سازی و کمک به محرومان قرار است در روز نیمه شعبان هزار و ۱۸۳ بسته هدیه به‌مناسبت هزار و صد و هشتاد و سومین سالروز میلاد امام زمان (عج) میان محرومان توزیع شود گفت: این بسته‌های هدیه تحت عنوان هدیه امام مستضعفان و هر بسته به ارزش ۱۱۰ هزار تومان بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مهدوی افزود: این ستاد مردمی سعی دارد با کمک به محرومان، سبک اسلامی گرامیداشت مراسم نیمه شعبان را احیاء کند و با این حرکت علاوه بر اینکه یک حرکت ایجابی جهت بزرگداشت در خور شأن حضرت ولی عصر (عج) برگزار می‌شود فرهنگ تعاون و همدلی و کمک به محرومان در جامعه نهادینه می‌شود.

انتهای پیام/