نرخ جدیدی برای عرضه مرغ تعیین نشده است+تصاویر
نرخ جدیدی برای عرضه مرغ تعیین نشده است+تصاویر

پورحیدری با اشاره به اینکه هیچ نرخ جدیدی برای عرضه مرغ تعیین نشده است، گفت: فروش بیش از ۶۳ هزار تومان به مصرف کننده تخلف است.

گیلداد، تیمور پورحیدری در کفت‌وگویی با اشاره به اینکه برخی از کمبودهای موجود مرغ ناشی از ورود زیاد گردشگران به استان است، اظهار داشت: در حال افزایش تخصیص مرغ با همکاری جهاد کشاورزی هستیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در دومین روز سال جدید با توجه به گزارش کمبود و افزایش قیمت خودسرانه مرغ به اتفاق روسای ادارات صمت برخی شهرستانها، سرزده از کشتارگاه‌ها بازدید کرد و افزود: هیچ نرخ جدیدی برای عرضه مرغ تعیین نشده است و فروش بیش از ۶۳ هزار تومان به مصرف کننده تخلف است.

وی با توجه به ورود مضاعف گردشگران به استان و لزوم تامین کالای اساسی بیشتر، تاکید کرد: خوشبختانه همه کالاهای پرمصرف به اندازه کافی ذخیره سازی شده است و با توجه به افزایش تقاضای مرغ گرم، مقرر شد که کشتارگاه های بزرگ استان فورا نیاز بازار استان را تامین نمایند.

پورحیدری با اعلام جریمه ۲۶ میلیارد تومانی متخلفان در ایام نوروز، عمده تخلفات تشکیل پرونده شده را گرانفروشی، قاچاق، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور در حوزه‌های پوشاک، کیف وکفش، لاستیک، انواع پمپ آب خانگی و کشاورزی، لوازم آرایشی و بهداشتی و همانند آن عنوان و تشریح کرد: در کل استان ۷۰ اکیپ دونفره در سطح عرضه بر کالاها و خدمات، مراکز توزیع عرضه میوه، نمایشگاه‌ها، فروشکاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های پخش و انبارها نظارت و در ایام عید و ماه مبارک نظارت مستمر خواهند داشت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر اینکه بیشتر تمرکز نظارتی بر گوشت مرغ گرم و منجمد، برنج، شکر، زولبیا و بامیا، آش و حلیم و نظارت بر هتل‌ها و مهمانپذیرها و مراکز گردشگری و توریستی در اولویت است، تصریح کرد: تسریع در رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در اولویت فعالیت بازرسان در سطح استان است.

پورحیدری به برگزاری گشت مشترک با تعزیرات، اصناف، بسیج، اماکن عمومی، دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد و گردشگری بصورت روزانه اشاره کرد و گفت: بازرسی از واحد‌های خبازی و مراکز نان حجیم و قنادی با توجه به حجم وسیع ورود مسافران همواره در دستور کار نظارتی و جز ضرورت برنامه‌ها است که با همراهی مردم و گزارش تخلفات به سامانه ۱۲۴ این اداره کل و شماره ۱۳۵ تعزیرات از افزایش تخطی در بازار جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/*