نرم‌افزار اندرویدی “نیازمندی‌های اربعین” در رشت رونمایی می‌شود
نرم‌افزار اندرویدی “نیازمندی‌های اربعین” در رشت رونمایی می‌شود

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان گیلان با بیان اینکه نرم‌افزار اندرویدی “نیازمندی‌های اربعین” در رشت رونمایی می‌شود گفت: هدف از تولید این نرم‌افزار تسهیل در سفر زائران اربعین حسینی است.

سجاد ستوده در گفت‌وگو با اندیشه گیلان با اشاره به اینکه سازمان فضای مجازی سراج در استان گیلان در راستای توانمندی‌های نرم‌افزاری اقدامات ویژه‌ای را انجام می‌دهد اظهار داشت: در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی از نرم‌افزار اندرویدی “نیازمندی‌های اربعین” در رشت رونمایی می‌شود.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان گیلان با اشاره به اینکه نرم‌افزار مذکور از سوی قرارگاه فضای مجازی سپاه قدس گیلان و سازمان فضای مجازی سراج گیلان در استان رونمایی می‌شود افزود: نرم‌افزار اندرویدی “نیازمندی‌های اربعین” دوم آبان‌ماه در رشت رونمایی می‌شود.

ستوده هدف از تولید نرم‌افزار “نیازمندی‌های اربعین” را تسهیل در سفر زائران اربعین حرم حضرت امام حسین (ع) عنوان کرد و اعلام داشت: این نرم‌افزار به‌منظور کمک و یاری رساندن به زائران اجتماع بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی تولید شده است.

وی با تاکید بر اینکه این نرم‌افزار از لحاظ محتوایی یکی از کامل‌ترین نرم‌افزارهای مرتبط با موضوع اربعین است و نیازمندی زائران پیاده اربعین حسینی در این نرم‌افزار مد نظر قرار گرفته شده گفت: با طراحی بخش‌های مختلف در این نرم‌افزار تلاش است نیازمندی زائران برطرف شود.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان گیلان خاطرنشان کرد: در نسخه نخست این نرم افزار تلاش شده تا با استفاده از آخرین متدها و شیوه‌های نوین طراحی و کدنویسی اندروید از لحاظ گرافیکی فضایی جذاب همراه با امکانات ارتباط تعاملی در اختیار مخاطب قرار گیرد.

ستوده محتوای این نرم‌افزار را در ۳ بخش قبل از سفر، هنگام سفر و بعد از سفر عنوان کرد و افزود: سه قسمت مذکور بخش‌های مختلفی چون “گنجینه” شامل سخنرانی، مستند، کلیپ‌های آموزشی و انگیزشی، مداحی‌های صوتی تصویری دارد.

وی خاطرنشان کرد: کوله پشتی، دانستنی‌ها، کتابخانه، وضعیت آب و هوا، پیامک‌ها، طب ایرانی ـ اسلامی، نقشه آفلاین، زبان یار، خرید شارژ، توصیه‌های پزشکی، ادعیه، کمک‌های اولیه، ابزارها و آداب و احکام زیارت از دیگر امکانات قرار داده شده در این نرم‌افزار است.

ستوده با اشاره به اینکه نرم‌افزار “نیازمندی‌های اربعین” در تلاشی مشترک از سوی دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان و با همکاری گروه نرم افزاری تاپ طراحی و تولید شده است افزود: این نرم‌افزار پس از رونمایی در مارکت‌های اندرویدی کشور بارگذاری شده و در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/تسنیم