نظارت‌های کافی در روند اجرای برخی سازه‌ها در کشور اعمال نشده است
نظارت‌های کافی در روند اجرای برخی سازه‌ها در کشور اعمال نشده است

عضو کمیسیون عمران مجلس در مورد وجود نظارت‌های لازم در بخش ساخت و سازها گفت: تاکنون با وجود تمام تذکرات داده شده از سوی مجلس گوش شنوایی در این خصوص برای شنیدن وجود ندارد بنابراین نظارت‌های کافی نیز در روند اجرای برخی سازه‌ها در کشوراعمال نشده و از استاندارد مطلوب برخوردار نیست.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، حسن خسته بند در گقت‌و‌گویی اظهار داشت: بسیاری پروژه‌های عمرانی در سطح کشور که تعدادشان به ۶۵ هزار می‌رسد برای اتمام عملیات ساخت به اعتباری بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارند در غیر این صورت در طول سالیان متمادی به‌علت طولانی شدن زمان اجرا به آثار باستانی تبدیل می‌شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تعداد پروژه‌های نیمه تمام در کشور و با احتساب اینکه اگر در طول مدت اجرای این پروژه‌ها تا مراحل پایان کار قیمت مصالح افزایش پیدا نکرده و اعتبارات دولتی هم کاهش نداشته باشند حداقل ۲۰ سال زمان برای اتمام آن‌ها نیاز است.

خسته بند با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی در این بخش افزود: با افزایش زمان اجرای عملیات، دیگر این پروژه‌ها دارای توجیه اقتصادی نیستند به‌همین خاطر طی هماهنگی مجلس و دولت مقرر شد تا با واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی و مشارکت سرمایه‌گذاران، تحرک لازم در این بخش ایجاد شود.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس عنوان کرد: با وجود تمهیدات اتخاذ شده در دولت تاکنون شاهد توفیق آن‌چنانی در این بخش نبوده‌ایم همچنین عدم وجود اعتبارات لازم برای به حرکت درآوردن پروژه‌ها و وجود طلب‌های چندین هزار میلیارد تومانی پیمانکاران نیز به مشکلات عدیده این بخش افزوده است.

وی با اشاره به وضعیت ساخت و سازهای خصوصی در کشور خاطرنشان کرد: وجود رکود در بخش ساختمان و ساخت و سازهای خصوصی نیز کاملاً مشهود است و با توجه به ظرفیت‌های بسیار عظیمی که این حوزه در خصوص اشتغالزایی دارد رکود حاکم بر آن می‌تواند تاثیرات منفی در جامعه ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر نقش تعیین کننده بخش عمران در کشور بیان داشت: ایجاد رونق مطلوب در حوزه ساخت و سازها در کشور قطعاً منجر به تحرک فزآینده در سایر بخش‌های مختلف جامعه می‌شود و در حل مشکل تورم، کاهش رکود در کشور و ایجاد اشتغال پایدار تاثیر مهم و به‌سزایی دارد.

خسته بند در مورد وجود نظارت‌های لازم در بخش ساخت و سازها ابراز داشت: تاکنون با وجود تمام تذکرات داده شده از سوی مجلس گوش شنوایی در این خصوص برای شنیدن وجود ندارد بنابراین نظارت‌های کافی نیز در روند اجرای برخی سازه‌ها در کشوراعمال نشده  و از استاندارد مطلوب برخوردار نیست.

انتهای پیام/*