همایش رأی اولی ها در شهرستان رودبار برگزار شد
همایش رأی اولی ها در شهرستان رودبار برگزار شد

رودبار-همایش رأی اولی ها با حضور مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در شهرستان رودبار برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی ” اندیشه گیلان” ،مهدی حاجتی ظهر چهارشنبه در همایش رأی اولی ها که در شهرستان رودبار برگزار شد،اظهار کرد: ۵۰۰ دانش آموز رودباری برای اولین بار در صحنه انتخابات حاضر شده و رأی می دهند.

وی دانش آموزان را دارای شعور و بلوغ سیاسی عنوان کرد و گفت: دانش آموزان می توانند در کنار دیگر اقشار و آحاد جامعه برای سرنوشت سیاسی کشور خود تصمیم گیری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان در انتخابات اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان می دهد، گفت: با شرکت مردم به ویژه دانش آموزان در انتخابات مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بار دیگر تأیید شده ومردم از حق سیاسی خود برای تعیین سرنوشت اجتماعی شان استفاده می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در ۲۹ اردیبهشت دو انتخابات مهم در سطح کشور برگزار می شود،تصریح کرد: رئیس جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی و دومین شخص در کشور از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و مردم با حضور حداکثری می توانند با بصیرت و آگاهی کامل اصلح ترین فرد را انتخاب کنند.

حاجتی با اشاره به آزاد بودن حق انتخاب در نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: اجباری نبودن انتخابات و اختیاری بودن حضور مردم یکی از ویژگی های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مردم می توانند بر اساس حقوق شهروندی در انتخابات شرکت و سرنوشت سیاسی کشور را تعیین کنند.

در انتخابات پیش رو، استان گیلان  ۱۲هزار دانش آموز رأی اولی دارد.

به گزارش ” اندیشه گیلان “، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان هفته گذشته با بیان اینکه هرگونه هزینه از بیت المال به نفع کاندیدای خاص برخلاف قانون است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری اظهار داشت: نشست‌ رای اولی‌ها در جلسه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخابات مطرح و خلاف قانون تشخیص داده شده است.

انتهای پیام/