هنوز مبلغی از قرارداد ‌بازیکنان ‌و کادر فنی سپیدرود را پرداخت نکرده‌ایم/سپیدرود چهارمین تیم پرهوادار ایران در لیگ برتر است
هنوز مبلغی از قرارداد ‌بازیکنان ‌و کادر فنی سپیدرود را پرداخت نکرده‌ایم/سپیدرود چهارمین تیم پرهوادار ایران در لیگ برتر است

مدیرعامل باشگاه سپیدرود با درخواست کمک از مسئولان عالی رتبه استان برای کمک به تیم سپیدرود گفت: قرارداد ‌بازیکنان ‌و کادر را پرداخت نکرده‌ایم و شرمنده هستیم.

به گزارش اندیشه گیلان، میرشهاب مومنی در گفت‌وگویی با اعلام اینکه از مسئولان عالی رتبه استانی برای حمایت از سپیدرود دست یاری می‌طلبیم اظهار داشت: در نامه‌ای که به استاندار ارسال کردیم ضمن تشریح شرایط حساس سپیدرود از ایشان درخواست حمایت و مساعدت ویژه کرده و کمک به این تیم در واقع مطالبه یک استان است.

مدیرعامل سپیدرود با اعلام اینکه فوتبال ایران هنوز یک فوتبال دولتی است اعلام کرد: ما یک باشگاه کاملاً خصوصی هستیم و در رقابت با فوتبالی که اکثر تیم‌ها از حمایت کامل دولت و یا نهادهای اقتصادی زیر مجموعه دولت برخوردارند ما از شانس برابری برای موفقیت برخوردار نیستیم.

وی با بیان اینکه از ۱۶ تیم لیگ برتر، ۱۱ تیم بدون واسطه زیر مجموعه دولت محسوب می‌شوند گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور حمایت دولت از فوتبال خیلی خوب است اما موجب می‌شود ادامه کار برای تیم خصوصی مثل سپیدرود سخت شود و در دو سال گذشته پس از سال‌ها، شورای شهر و استانداری در مقاطعی به ما کمک کردند و نتیجه‌اش در دو صعود متوالی سپیدرود نمود عینی پیدا کرد.

مومنی فوتبال را یکی از زیباترین هنجارهای جامعه دانست که موجب بالا رفتن امید در بین جوانان و دورماندن آنها از بزهکاری می‌شود و افزود: وقتی تیمی مانند سپیدرود این ظرفیت را دارد که بیشتر از ۲۰ هزار نفر را به ورزشگاه بکشاند و صدها برابر از این تعداد را به همراه خانواده‌ها در پخش تلویزیونی در خانه کنار هم جمع کند باید تمام توان خود را برای کمک به این پدیده مثبت اجتماعی به کار بندیم.

وی با تشریح مشکلات اقتصادی باشگاهش گفت: ما از ابتدای فصل تاکنون با پاداشی که دکتر نوبخت برای صعود در نظر گرفته بود سر کردیم و به‌دلیل بدهی که از دو سال پیش تا امروز باشگاه به بازیکنان و کادرفنی دارد بخشی از این پول برای آن بدهکاری‌ها هزینه شد و بخشی هم برای لجستیک و مبلغی از قرارداد امسال‌مان پرداخت شد.

مدیرعامل سپیدرود افزود: ما نتوانستیم هنوز از قرارداد امسال‌مان را به بازیکنان قدیمی و کادر پرداخت کنیم و تنها موفق شدیم به تسویه حساب لیگ یک بخشی از بازیکنان‌مان نزدیک شویم و به بازیکنان تازه وارد هم مبالغی پرداختی داشتیم که نسبت به تعهداتمان خیلی نیست.

وی با تشکر از سعه صدر خانواده بزرگ سپیدرود گفت: من از تمامی بازیکنان و اعضای کادرفنی سپیدرود ممنونم که با صبوری خود پشتیبان این تیم ریشه‌دار بودند اما با وجود دو صعود متوالی نتوانستیم پاداش صعود را پرداخت کنیم و از بازیکنانی که در گذشته همراه ما بودند و امروز حضور ندارند هم تشکر می‌کنیم و شرمنده همه آن‌ها هستیم و تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا به مرور با همه تسویه حساب کنیم.

مومنی با دعوت از صاحبان صنایع و کالا برای اسپانسری باشگاه سپیدرود، اظهار داشت: سپیدرود چهارمین تیم پرهوادار ایران در لیگ برتر است و پتانسیل و ظرفیت بالایی برای معرفی برندهای مطرح دارد و حمایت از سپیدرود بی شک یک معامله دو سر سود خواهد بود.

انتهای پیام/