هیئت دولت ۵۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های رشت مصوب کرد‌
هیئت دولت ۵۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های رشت مصوب کرد‌

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیئت دولت ۵۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود مصوب کرد گفت: ۱۵ میلیارد تومان از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار، جذب دستگاه‌های مربوطه شد و طرح احیای این دو رودخانه از سوی دولت یک طرح ۵ ساله است.

به گزارش اندیشه گیلان، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با محوریت اقتصاد مقاومتی در استانداری گیلان اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به گیلان هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های زیربنایی گیلان اختصاص یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به پروژه‌های زیربنایی استان گیلان ۹۷ درصد آن جذب شده است افزود: می‌شد این اعتبار را به پروژه‌های جزئی اختصاص داد و هزاران پروژه در قالب آن تعریف کرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته بیش از سه کیلومتر تونل از البرز عبور داده شد بیان داشت: تا سوت قطار شنیده نشود نمی‌توان فهمید برای ایجاد راه آهن چه کوه‌هایی سوراخ و حفاری شده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ریل گذاری راه آهن در استان گیلان انجام شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد انجام این کار بر زمین مانده باشیم و در ادامه نیز راه آهن گیلان به انزلی و آستارا نیز شکل گیرد.

وی با بیان اینکه هیئت دولت ۵۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود مصوب کرد افزود: ۱۵ میلیارد تومان از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار، جذب دستگاه‌های مربوطه شد و طرح احیای این دو رودخانه از سوی دولت یک طرح ۵ ساله است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت ۵ تا ۶ مشکل اساسی دارند اذعان داشت: یکی از مشکلات، شیرابه سراوان است و مشکل دیگر فاضلاب‌ها و فاضلاب بیمارستان‌ها است.

معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان گیلان بخش مرتبط به خود را برای احیای رودخانه‌های زرجوب و گورهرود انجام دهند.

انتهای پیام/