وحدت بین شیعه و سنی در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد
وحدت بین شیعه و سنی در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: وحدت بین شیعه و سنی باید در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی امام جمعه اهل تسنن اسالم در شهر اسالم اظهار داشت: وحدت بین شیعه و سنی باید در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان تصریح کرد: مسلمانان واقعی که مدعی پیروی از پیامبر عظیم‌الشان اسلام هستند سزاوار است با تحکیم وحدت برای تعالی و ترقی جوامع اسلامی بکوشند.

وی با بیان اینکه اختلاف بین مذاهب اسلامی دشمن را برای ایجاد تفرقه و نفاق امیدوار می‌کند، افزود: وحدت بین گروه‌های مسلمین مایه‌ عزت و آبروی اسلام و باعث خشنودی حضرت محمد(ص) و حضرت ولی‌عصر(عج) است.

اشجری با بیان اینکه تخریب مذاهب اسلامی خلاف اخلاق، حکمت و سیاست است، اعلام داشت: مصلحت اسلام و مسلمانان جهان در گرو دوستی، برادری و اتحاد بین ملت‌های مسلمان است.

وی با اشاره به توصیه‌ قرآن کریم بر رأفت با مومنان و سختگیری با دشمنان، گفت: مذاهب مختلف اسلامی باید با اتحاد در برابر نفوذ دشمنان بایستند تا استکبار جهانی به خود اجازه ندهد که برای سرنوشت جوامع اسلامی در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، بحرین و یمن تصمیم‌گیری کند.

اشجری با تاکید بر لزوم هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام، افزود: امروز بر همگام مسجل شده که داعش ابزار استکبار جهانی است؛ خوی ددمنشانه آن‌ها هیچ شباهتی به مسلمانان چه شیعه و سنی ندارد و با ایجاد نفاق و تنش به‌دنبال تامین منافع استکباری در منطقه است.

همدلی بین شیعه و سنی دشمنان اسلام را منزوی و از میدان خارج می‌کند

امام جمعه اهل تسنن اسالم نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت تقویت وحدت اسلامی اظهار داشت: همدلی بین شیعه و سنی تنها عاملی است که می‌تواند دشمنان اسلام را منزوی و از میدان خارج کند.

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی همدلی شیعه و سنی در استان گیلان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: دوستی و اتحاد شیعه و سنی در شهرستان تالش ستودنی است و با ازدواج و وصلت، این ارتباط مستحکم‌تر شده است.

امام جمعه اهل تسنن اسالم با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه مسئولان در رفع برخی محرومیت‌های منطقه، اعلام کرد: اتمام ساختمان آموزش و توسعه معارف قرآن کریم در کنار مسجد فاروق اعظم نیازمند همت و توجه ویژه مسئولان استان است.

انتهای پیام/