وضعیت سراوان باعث خجالت است/تهدید جمهوری اسلامی توسط عربستان امری خنده‌دار است
وضعیت سراوان باعث خجالت است/تهدید جمهوری اسلامی توسط عربستان امری خنده‌دار است

امام جمعه موقت رشت با اشاره به وضعیت زیست محیطی سراوان رشت گفت: خجالت آور است که چنین مشکلی در گیلان وجود دارد و امیدواریم به‌زودی شاهد نصب دستگاه زباله‌سوز در آن منطقه باشیم.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین یوسف صدیق‌عربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت با اشاره به عوامل ناامنی در جامعه و راهکارهای رفع آن اظهار داشت: بشر امروز بیشتر از هر زمانی با ضطراب زندگی می‌کند و اکثر مردم گرفتار هستند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به سفارشات پیامبراکرم (ص) عنوان داشت: رسول اکرم (ص) در بسیاری از روایات بر عدم ترک ذکر خدا و ایجاد زمان مناجات با خدا تاکید کرده‌اند.

صدیق عربانی با اشاره به لزوم توسل به اهل‌بیت (ع) خاطرنشان کرد: این توسل دستور خداست و وسیله ارتباط خلق با مخلوق است که باید با واسطه قرار دادن اهل‌بیت حاجات را از خداوند مطالبه کرد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به عوامل نگرانی‌های بشر امروزی ابراز داشت: بروز حوادث غیرمترقبه طبیعی از نکاتی است که امروزه سبب بروز نگرانی و اضطراب بشر شده است.

وی گفت: بروز سالمندی و یادآوری گناهان انجام شده در دوران جوانی و توانایی و نداشتن کوله‌بار مناسب برای آخرت و همچنین چگونگی برخورد با میراث مادی که باقی می‌گذارد از دیگر نکات است که انسان را در در نگرانی قرار می‌دهد.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه عدم دانایی انسان پیرامون علل خلقت و آفرینش از نکات نگرانی‌آور است گفت: عدم تحقیق مناسب درباره خلقت و دنیادوستی موجب بروز نگرانی و اضطراب در انسان می‌شود.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اعلام کرد: آنانی که اهل ایمان هستند می‌دانند که “الا بذکر الله تطمئن القلوب” یعنی دل‌ها با یاد خداوند متعال آرام م‌یشود و این لطف ویژه خدا نسبت به بندگان است.

صدیق عربانی با بیان اینکه بسیاری از انسان‌ها به‌دنبال فریب دادن خود و خدا هستند گفت: بسیاری از انسان‌ها تنها در زمان بروز مشکلات به‌دنبال ارتباط با خدا هستند و پس از رفع مشکل مجدداً یاد خدا را فراموش می‌کنند.

وی با اعلام اینکه بشر امروزی تصور می‌کند زمانی که به ثروت رسید دیگر به خدا احتیاج ندارد تاکید کرد: این بزرگترین اشتباه انسان است و بشر امروزی باید بداند که پول راه حل تمام مشکلات نیست.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به آیه ۶۵ سوره عنکبوت اظهار داشت: انسان‌هایی که تنها در زمان مشکلات به یاد خدا هستند و فقط در چنین شرایطی می‌گویند دیگر به خدا ایمان می‌آوریم دروغ می‌گویند.

صدیق عربانی با بیان اینکه امسال بیش از ۳۰ میلیون زائر در پیاده‌روی اربعین حسینی در عراق شرکت کردند ابراز داشت: این حضور باشکوه مشتی بر دهان استکبارطلبان، لیبرال‌ها و دشمنان اسلام بود.

امام جمعه موقت رشت با اشاره جنایات در حال وقوع در سراسر جهان خاطرنشان کرد: امروز دیدن جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن قرار و آرامش را از هر انسانی می‌گیرد.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز وفات علامه طباطبایی و روز کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: امروز تنها به مطالعه مطالب اینترنتی بسنده نکنید و به‌دنبال کتاب و مهیا کردن کتابخانه‌ها باشید.

صدیق عربانی با تاکید بر اهمیت ملازمت با علما و دانشمندان عنوان داشت: امروزه کتاب‌هایی وجود دارد که شامل روایات نابی از اهل‌بیت (ع) است که می‌تواند زندگی انسان را متحول کند.

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی منطقه سراوان رشت اعلام کرد: عدم رسیدگی به مشکلات مردم سراوان شهرستان رشت امری تعجب آور است و مسئولان نیز تنها وعده‌ و وعید رفع این مشکل را می‌دهند.

صدیق عربانی با بیان اینکه گیلان سرسبزترین استان کشور است اظهار داشت: این خجالت آور است که چنین مشکلی در استان گیلان وجود دارد و امیدواریم به‌زودی شاهد نصب دستگاه زباله سوز در این منطقه باشیم.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به فرارسیدن ایام هفته وقف خاطرنشان کرد: به ثروتمندان توصیه می‌کنم تا به‌دنبال وقف اموال خود باشند و آثار نیکی را از خود به جای گذارند.

وی با بیان اینکه تهدید جمهوری اسلامی توسط عربستان امری خنده‌دار است خطاب به سران سعودی گفت: ایران دارای ارتش، سپاه و مردمی قدرتمند است و منتظر فرمان رهبری هستند تا شما را از گفته‌هایتان پیشمان کنند.

انتهای پیام/