پاسخگویی به نقد منصفانه موجب روشنگری می‌شود/بدعهدی‌های آمریکا در توافق‌نامه برجام
پاسخگویی به نقد منصفانه موجب روشنگری می‌شود/بدعهدی‌های آمریکا در توافق‌نامه برجام

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با بیان اینکه مسئله فساد اقتصادی و حقوق‌های نجومی در جامعه امروز بزرگ‌نمایی شده است گفت: پاسخگویی به نقد منصفانه موجب روشنگری می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، سید احمد حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه در دفتر خبرگزاری تسنیم گیلان با بیان اینکه ساختار تشکیل ستاد انتخابات روحانی به‌طور کامل در سراسر استان گیلان انجام شده است اظهار داشت: با حضور گسترده قشر جوان، نشاط بسیار مطلوبی در مجموعه ستاد‌های انتخاباتی روحانی در گیلان وجود دارد.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با اشاره به مناظره‌های انتخاباتی و با تاکید بر اینکه انتقاد منتقدان در مناظره‌های انتخاباتی از حیطه اخلاق و منطق جدا بوده است تصریح کرد: انتقاد رقبای حسن روحانی در مناظره‌ها در مقام کینه توزی است.

حسینی با اشاره به اینکه ملت ایران به‌درستی متوجه رفتار ناعادلانه منتقدان بر عملکرد این دولت می‌شوند خاطرنشان کرد: پاسخگویی به نقد منصفانه موجب روشنگری می‌شود اما پاسخگویی به دروغ و بد اخلاقی‌ در شرایطی که مردم خود واقف به تمامی امور هستند جایز نیست.

وی توافق‌نامه برجام را یک بحث شفاف و روشن عنوان کرد و با بیان اینکه برخی افراد توفیقات برجام را انکار می‌کنند، تصریح کرد: اگر برجام نبود کشور امروز در سرازیری سقوط قرار داشت و در عرصه‌های علمی، اقتصادی و امنیتی دچار بحران بود.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با اشاره به اینکه قبل از برجام نفت ایران زیر پرچم کشوری بیگانه از طریق کشتی‌های کشورهای دیگر صادر می‌شد گفت: برای عظمت و اقتدار ایران اسلامی هیچ چیز ناگوارتر از این نیست که کالای خود را زیر سایه پرچم کشورهای دیگر به فروش برساند.

حسینی با بیان اینکه در سایه برجام، درهای اقتصاد ایران به سوی سرمایه‌گذاری‌های خارجی باز شد تاکید کرد: امروز با توجه به وضعیت بحرانی کشورهای منطقه از برکت توفیقات برجام، روند سرمایه‌گذاری خارجی در کشور یک روند رو به رشدی را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه برجام از روند سقوط کشور جلوگیری کرد اظهار داشت: با شرایط ایجاد شده از توافقات برجام، آینده ایران اسلامی در سایه امنیت ملی به سوی توسعه پیش می‌رود.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با اشاره به وعده افزایش یارانه‌ها از سوی برخی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و با بیان اینکه افرادی که این وعده‌ها را مطرح می‌کنند شناخت درستی از اقتصاد کشور ندارند افزود: افرادی که وعده‌های پوچ می‌دهند مردم را نادان تصور کرده و به عقل، شعور و آگاهی ملت ایران توهین می‌کنند.

حسینی با تاکید بر اینکه اقدامات گسترده‌ای در عرصه‌های اقتصادی انجام شده است خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور ایران در چهار سال گذشته از کمند سقوط خارح شده و به سوی توسعه در حرکت است.

وی توسعه سرمایه گذاری خارجی را موجب توسعه اقتصاد، اشتغال و امنیت ملی عنوان و با بیان اینکه این روند به‌درستی در کشور شکل گرفته است ابراز داشت: در چهار سال آینده با استمرار دولت روحانی این روند به ۱۰ برابر افزایش می‌یابد.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با اشاره به پدیده حقوق‌های نجومی و با بیان اینکه سر منشاء این پدیده از دولت‌های پیشین بوده است تاکید کرد: حسن روحانی با صراحت کامل در خصوص حقوق‌های نجومی از ملت ایران عذرخواهی کرد و این روند در کشور متوقف شد.

حسینی با تاکید بر اینکه مسئله فساد اقتصادی و حقوق‌های نجومی در جامعه امروز بزرگ‌نمایی شده است بیان داشت: چرا افرادی که املاک بزرگ شهر تهران را با قیمت نزدیک صفر به نزدیکان خود واگذار کردند از مردم عذرخواهی نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه روند فساد در دولت یازدهم به هیچ عنوان قابل مقایسه با دولت گذشته نیست تصریح کرد: افتخار دولت یازدهم بر این است که رتبه فساد کشور ایران در چهار سال گذشته به پایین‌ترین حد ممکن تقلیق یافته است.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با تاکید بر اینکه بدون تردید با فساد در دولت روحانی برخورد می‌شود و این روند به سیستم اداری و کاری کشور باز نمی‌گردد افزود: امروز افرادی که با بزرگنمایی حقوق‌های نجومی سردمدار پاکدستی هستند دستشان تا آرنج در فساد فرو رفته است.

حسینی با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در توافق‌نامه برجام و با بیان اینکه بدعهدی طرفین در یک توافق نامه یک امر طبیعی است و ممکن است در هر قراردادی  اتفاق بیفتد تصریح کرد: دولت روحانی یک اراده قوی در توان دیپلماسی دارد و به‌وسیله آن می‌تواند آمریکا را در عمل به تعهدات برجام مجاب کند.

وی با بیان اینکه برخی با زیر پا گذاشتن انصاف معتقدند که با برجام منافع کشور زیر پا گذاشته شده است تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا برجام را یکی از بدترین توافقات آمریکا می‌داند و این امر نشان دهنده حفظ منافع کشور ایران در برجام است.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با تاکید بر اینکه ایران اسلامی امروز در عرصه هسته‌ای با یک امنیت ملی پایدار به صادرات محصولات هسته‌ای مشغول است و در باشگاه فعالان هسته‌ای دنیا قرار گرفته است افزود: در ۴ سال آینده ثمرات پژوهش‌ها و فعالیت‌های هسته‌ای به شیوه بهتری برای مردم ایران قابل درک است.

حسینی با انتقاد از رسانه ملی و با بیان اینکه صدا و سیما با نادیده گرفتن عملکرد روشن و واضح دولت خواسته یا ناخواسته در حال ناکارآمد جلو دادن دولت است تاکید کرد: ناکارآمد جلوه دادن دولت و جلوگیری از بیان عملکرد شفاف و توفیقات گسترده دولت موجب یاس و ناامیدی مردم می‌شود.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان با تاکید بر اینکه رای مردم در جمهوری اسلامی آزادانه است تصریح کرد: پاسخگویی شفاف یکی از شاخص‌های دولت یازدهم است و تمامی دولت‌ها همواره در مقابل مردم باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/