پاسخ سپاه عزیز به داعش؛ نماد اقتدار ملی/دولت از همه فعالیت‌های موشکی سپاه حمایت می‌کند
پاسخ سپاه عزیز به داعش؛ نماد اقتدار ملی/دولت از همه فعالیت‌های موشکی سپاه حمایت می‌کند

نوبخت با تاکید بر اینکه پاسخ سپاه عزیز به داعش نمادی از اقتدار ملی است، گفت: دولت از همه فعالیت‌های موشکی سپاه حمایت می‌کند.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی با خبرنگاران، با تقدیر از اقتدار سپاه در حمله موشکی به مقر داعش در دیرالزور گفت: اگر ٢٩ اردیبهشت به عنوان نماد اسنجام ملی بیان شود پاسخ سپاه عزیز به داعش نمادی از اقتدار ملی است و این اقتدار نشان می‌دهد که فقط در جهت امنیت ملی نیست و فراتر از آن امنیت منطقه هم است.

وی افزود: داعش پدیده تروریستی است که امنیت منطقه را مخدوش کرده و نشان داده جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریست‌ها امنیت منطقه را در صدر برنامه‌ها دارد و لذا کشورهای همسایه باید از این اقتدار ایران خوشحال و احساس آرامش کنند.

سخنگوی دولت همچنین از اقتدار وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان در مبارزه و نابودی عناصر وابسته به گروهک های تروریستی در داخل قدردانی کرد.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا ایران باز هم از حملات موشکی علیه تروریست ها استفاده خواهد کرد و این حملات در حالی صورت گرفت که آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرده بود و این موضوع حامل چه پیامی است؟ گفت: فکر می‌کنم صریح ترین نظر دولت درخصوص تقویت بنیه دفاعی و افزایش توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران توسط شخص رییس جمهور بیان شده و دولت از همه فعالیت های موشکی سپاه و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی میکند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای افزایش توانایی های موشکی خود قائل نیست و از هر نوع فعالیت در این عرصه دفاع میکنیم و فکر میکنیم توان دفاعی و تقویت بنیه دفاعی قابل مذاکره و مماشات و انعطاف یا هیچ یک از دول خارجی بویژه امریکای روسیاه نیست.

وی تاکید کرد: امنیت ملی ما مخل امنیت کشورهای همسایه نیست و از این رو ما به این فعالیت‌ها در قالب دکترین دفاعی کشورمان که همان بازدارندگی است ادامه خواهیم داد.

نوبخت تصریح کرد: فکر میکنم صریح ترین نظر دولت درخصوص تقویت بنیه دفاعی و افزایش توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران توسط شخص رییس جمهور بیان شده و دولت از همه فعالیت‌های موشکی سپاه و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی می‌کند و هیچ محدودیتی برای افزایش توانایی‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران قائل نیست و از هر نوع فعالیت در این عرصه دفاع می‌کنیم و فکر می‌کنیم توان دفاعی و تقویت بنیه دفاعی قابل مذاکره و مماشات و انعطاف با هیچ یک از دول خارجی بویژه آمریکای روسیاه نیست.

وی با بیان اینکه  برجام محدود کننده توان موشکی نیست، افزود: امنیت ملی ما مخل امنیت کشورهای همسایه نیست و از این رو ما به این فعالیت‌ها در قالب دکترین دفاعی کشورمان که همان بازدارندگی است ادامه خواهیم داد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره جزئیات نامه رئیس‌جمهور به امیر قطر، گفت: این پیام شفاهی و موضوع آن پیرامون امنیت منطقه و روابط دو جانبه بود.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا حمله موشکی سپاه به مقر داعش در سوریه به تصویب شورای عالی امنیت ملی رسیده بود؟ گفت: این مسئله مسیری دارد و در این‌گونه مسائل موارد لازم به شورا نیز منعکس خواهد شد. آنچه در این زمینه صورت گرفته، در مسیر منطقی و مطابق با روال معمول در کشور بوده است.

وی درباره ادعای بازداشت سه نظامی ایران توسط گارد دریایی عربستان نیز گفت: این موضوع برای تعدادی از صیادها اتفاق افتاده و عربستان مدعی است که صیادهای ایرانی وارد مرزهای این کشور شده‌اند. اصولاً در این‌گونه موارد که ممکن است بر اثر خطای ناوبری مسیر تغییر کند، آتش به روی  صیادان نمی‌بندند.

انتهای پیام/