پاکسازی تالاب‌های آلوده استان گیلان مراحل پایانی خود را طی می‌کند
پاکسازی تالاب‌های آلوده استان گیلان مراحل پایانی خود را طی می‌کند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با تاکید به آلوده شدن تالاب‌های استان گیلان به گیاه‌ مهاجم سنبل آبی گفت: پاکسازی تالاب‌های آلوده استان گیلان از این اهریمن نیلگون، مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

به گزارش اندیشه گیلان، احمد مرادی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه توجه به مباحث زیست محیطی استان یکی از اولویت‌های مهم پدافند غیر‌عامل در استان است اظهار داشت: پدافند غیرعامل گیلان حل مشکلات زیست محیطی را از اولویت اقدامات خود قرار می‌دهد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با تاکید به آلوده شدن تالاب‌های استان گیلان به گیاه‌ مهاجم سنبل آبی گفت: پاکسازی تالاب‌های آلوده استان گیلان از این اهریمن نیلگون، مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

مرادی از رونمایی دستگاه شناور جمع‌آوری گیاه مهاجم سنبل آبی در تالاب عینک خبر داد و تصریح کرد: این ربات شناور به‌همت نخبگان دانشگاه گیلان ساخته شده و دستاورد جدیدی از تلاش و همت جوانان ایرانی است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه گیلان مدت ۷ ماه برای ساخت این ربات تلاش کردند افزود: برای ساخت ربات جمع‌آوری گیاه مهاجم سنبل آبی ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ساخت ربات مذکور در شورای پدافند غیرعامل استان گیلان مطرح و تصویب شد خاطرنشان کرد: ۵۰ میلیون تومان از اعتبار هزینه شده ساخت ربات جمع‌آوری سنبل آبی از سوی دانشگاه گیلان تامین شده است.

مرادی ۱۰۰ میلیون از اعتبار ساخت این ربات را از محل اعتبارات استانی عنوان و بیان کرد: ربات مذکور علاوه بر جمع‌آوری گیاه سنبل آبی و آزولا هرگونه زباله را از داخل آب جمع‌آوری می‌کند.

انتهای پیام/