پایداری هوای گیلان تا اوایل هفته آینده
پایداری هوای گیلان تا اوایل هفته آینده

دادرس با اشاره به استقرار جوی پایدار تا اوایل هفته آینده در این استان، گفت: در طول روز شاهد افزایش نسبی دمای هوا خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، محمد دادرس در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی پایدار در منطقه است، اظهار داشت: این شرایط جوی تا اوایل هفته آینده فعالیت و در این مدت برای گیلان آسمانی صاف تا نیمه ابری، گاهی با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می‌شود.

دادرس با بیان اینکه در این مدت شاهد افزایش نسبی دمای هوا در ساعات روز هستیم، افزود: برای ساعات صبح و شب در ارتفاعات و دامنه‌ها شرایط برای بروز پدیده یخبندان فراهم می‌شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه برای امروز آسمان این استان صاف تا قسمتی ابری پیش بینی شده است، گفت: برای نواحی جلگه احتمال بروز پدیده مه، در ارتفاعات و دامنه‌ها یخبندان، گاهی فزایش ابر و وزش باد و در طول روز نیز افزایش نسبی دمای هوا پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه دریا نیز آرام همراه با موج‌های کوتاه پیش بینی شده است، اضافه کرد: بیشینه ارتفاع موج برای امروز در مناطق نزدیک به ساحل یک متر و دور از ساحل بیش از یک متر پیش بینی شده است.

دادرس با اشاره به اینکه آسمان شهر رشت مرکز استان گیلان نیز صاف تا قسمتی ابری، احتمال مه صبحگاهی، گاهی افزایش ابر و وزش باد و در طول روز افزایش نسبی دما پیش بینی شده است، گفت: دمای هوای رشت نیز امروز بین ۴ تا ۱۶ درجه سلسیوس در نوسان است.

انتهای پیام/*