پرداخت مبلغ ۲ میلیارد تومانی به برخی از رسانه ها در زمان تصدی شهردار سابق / حراج املاک شهرداری رشت
پرداخت مبلغ ۲ میلیارد تومانی به برخی از رسانه ها در زمان تصدی شهردار سابق / حراج املاک شهرداری رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: به تعدادی از رسانه‌ها در دوران فعالیت شهردار سابق رشت تا دو میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، مسعود کاظمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با دعوت از سرپرست شهرداری رشت جهت پاسخگویی به برخی از اتفاقات اخیر در جمع اعضای شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت:کمتر از دو ماه به پایان عمر شورای چهارم رشت باقی مانده واعضای شورا براساس قانون و وجدان باید با اشرافیت کامل به مباحث شهری رسیدگی کنند.

رئیس شورای اسلامی شهررشت با بیان اینکه باید میزان بدهی و طلب شهرداری رشت کاملا مشخص بوده و به اطلاع اعضای شورا برسد گفت: سرپرست شهرداری رشت در اسرع وقت لیست دستگاه‌های برف روب  مورد نظر را بررسی و قیمت آنان را به اعضای شورا اطلاع دهد.

کاظمی با اشاره به اینکه قرار بود لیست بدهکاران دانه درشت شهرداری رشت به اطلاع اعضای شورا برسد بیان کرد: شهردار سابق رشت بارها این موضوع را مطرح کرد و درحال حاضر از سرپرست شهرداری تقاضا دارم در اسرع وقت اسامی این افراد را به اعضای شورا معرفی کند.

وی با انتقاد از عملکرد واحد خدمات شهری شهرداری رشت گفت: با گذشت چند روز از سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع) همچنان بنرهای تسلیت در سطح شهر رشت دیده می‌شود و متاسفانه واحد خدمات شهری در این خصوص به وظایف خود عمل نمی‌کند.

کاظمی با اشاره به پیش رو بودن میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر تصریح کرد: خدمات شهری شهرداری رشت هرچه سریع‌تر نسبت به جمع‌آوری بنرهای سالروز شهادت امام صادق (ع) وارد عمل شده و درخصوص آذین بندی میلاد حضرت معصومه (س) اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت درباره نصب بنرهای غیر استاندارد در مقابل پارک‌ها و فضای سبز شهرداری رشت اعلام داشت: سرپرست شهرداری رشت در اسرع وقت این موضوع را پیگیری کرده و براساس ضوابط اقدام کند.

کاظمی با تاکید بر اینکه در اجرای قوانین و مقررات با کسی تعارف نداریم اظهار داشت: از سرپرست شهرداری رشت تقاضا دارم از انتصاب مدیرانی که در امورات شهرداری وقفه ایجاد می‌کنند اجتناب کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از وضعیت سرای محلات رشت تصریح کرد: تعداد زیادی از سرای محلات رشت تعطیل شده و این اقدام با اهداف در نظر گرفته شده برای سرای محلات به‌ویژه در فصل تابستان تناقض دارد.

کاظمی فصل تابستان را زمانی مناسب برای تحقق بخشی از اهداف در نظر گرفته شده برای سرای محلات دانست و ابراز داشت: متاسفانه تعداد زیادی از سرای محلات رشت به‌دلایل نامعلوم تعطیل شده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مباحثی درباره پرداخت‌های هنگفت به برخی از رسانه‌ها در دوران فعالیت شهردار سابق رشت مطرح است گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که به تعدادی از  رسانه‌ها در دوران فعالیت شهردار سابق رشت تا دو میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی افزود: در این راستا و به‌منظور بررسی این موضوع از سرپرست شهرداری تقاضا دارم لیست رسانه‌هایی که این مبالغ را دریافت کردند به اطلاع اعضای شورا برساند تا بررسی کنیم که در قبال چنین پرداختهای هنگفتی چه خدماتی توسط رسانه‌های مذکور به شهرداری ارائه شده است.

مسعود کاظمی با اعلام اینکه سرپرست شهرداری رشت به‌عنوان کفیل شهرداری و سازمان‌های تابعه است گفت: سرپرست شهراری رشت تا زمانی که در این جایگاه مشغول به فعالیت است باید در صورت مشاهده هرگونه نقص و ایرادی آن را تذکر داده و برطرف کند.

انتهای پیام/