پروژه‌های عمرانی کشور و استان گیلان به‌علت بدهی دولت به پیمانکاران، مطلوب و رضایت‌بخش نیست
پروژه‌های عمرانی کشور و استان گیلان به‌علت بدهی دولت به پیمانکاران، مطلوب و رضایت‌بخش نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر وضعیت و روند اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح کشور و در گیلان به‌علت وجود مشکلات نقدینگی و بدهی دولت به پیمانکاران، مطلوب و رضایت‌بخش نیست.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‎گیلان، حسن خسته بند در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، لازم است قبل از وقوع حوادثی مانند زلزله، بازرسی و نظارت‌های لازم از سوی نهادهای ذیربط که مسئولیت مستقیم در نحوه ساخت و ساز ساختمان‌ها دارند به‌خوبی انجام شود.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس در مورد لایحه پیشنهادی بودجه گفت: در لایحه پیشنهادی که دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه داد ظاهراً و روی کاغذ وضعیت اعتبارات تخصیص داده شده به بخش‌های عمرانی خوب به نظر می‌رسد اما مهم این است این اعتبارات برای انجام پروژه‌ها به‌خوبی تخصیص پیدا کنند.

وی در مورد شیوه جدید تخصیص اعتبارات عمرانی به استان‌ها ابراز داشت: با تصمیماتی که دولت در مورد نحوه تخصیص اعتبارات به هرکدام از استان‌ها اتخاذ کرده قرار است این وظیفه به سازمان برنامه و بودجه و کمیته برنامه ریزی هر یک از استان‌ها واگذار شود.

خسته بند اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه ۹۷ را خوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: اعتبارات خوبی برای سال ۹۷ در بخش پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده به‌طوری که این میزان حداکثر ۱۳۰ میلیارد تومان و حداقل ۹۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی همچنین در مورد موضوع مقاوم‌سازی سازه‌ها در کشور عنوان کرد: پس از وقوع زلزله سال ۶۹ رودبار و خسارات عظیم جانی و مالی که طی آن به‌وقوع پیوست، ریتم مهندسی سازه دچار تغییرات اساسی شد و به میزان بالایی بحث مقاوم‌سازی سازه‌ها رعایت شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس نظارت بیشتر در این خصوص را لازم دانست و گفت: بعد از وقوع آن حادثه دلخراش، تجدیدنظرهای اساسی در نحوه ساخت و سازها در کشور و در استان گیلان انجام شد اما هنوز کافی نبوده و برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید تلاش بیشتری شود.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت و روند اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح کشور و در گیلان به‌علت وجود مشکلات نقدینگی و بدهی دولت به پیمانکاران، مطلوب و رضایت‌بخش نیست.

انتهای پیام/