پلیس در جمع‌آوری قلیان‌سراها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی گیلان است
پلیس در جمع‌آوری قلیان‌سراها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی گیلان است

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه رسته‌ای به نام قلیان‌سرا در اصناف تعریف نشده است گفت: پلیس در جمع آوری قلیان سراها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت گیلان است.

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، سرهنگ رضا محمدزاده در گفت‌و‌گویی با اشاره به اینکه رسته شغلی به نام قلیان سرا در اصناف تعریف نشده است، اظهار داشت: مجوز‌های دریافتی این صنف به اسم چایخانه صادر شده و برخی افراد برای کسب سود بیشتر اقدام به ارائه قلیان به مشتریان خود در چایخانه‌ها می‌کنند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به مطرح‌شدن جمع‌آوری قلیان سراها در جلسات مختلف اعلام داشت: پلیس در جمع آوری قلیان سراها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت گیلان است.

محمدزاده با بیان اینکه استعمال دخانیات در اماکن عمومی خلاف مقررات است بیان داشت: امروزه بسیاری از ناهنجاری‌ها در سفره‌خانه‌های سنتی به‌علت استعمال دخانیات به‌ویژه قلیان رقم می‌خورد.

وی با تاکید بر اینکه روسای اتحادیه‌های صنفی و مراجع صدور پروانه کسب باید نظارت بیشتری بر فعالیت اصناف انجام دهند افزود: پلیس پس از تذکرهای داده شده توسط بازرسان و کارشناسان اصناف در صورت تکرار تخلفات اقدام به برخورد قانونی با واحد صنفی و افراد می‌کند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان مردم را یاور همیشگی پلیس خواند و گزارشات مردمی را در ایجاد امنیت بسیار موثر بیان کرد و افزود: تلفن ۲۱۸۳۴۸۴ در تمام طول شبانه‌روز آماده دریافت گزارشات، شکایات و مطالبات مردم گیلان در حوزه اماکن عمومی است.

انتهای پیام/