پژوهشگران و نخبگان از افراد اثرگذار جامعه هستند
پژوهشگران و نخبگان از افراد اثرگذار جامعه هستند

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان گفت: پژوهشگران و نخبگان از افراد اثرگذار جامعه هستند فلذا بر این قشر تکلیف است که جامعه را در مسیر صحیح هدایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، امیر محمدپور در همایش گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری شهرستان بندرانزلی در سالن پایانه مسافربری دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گیلان اظهار داشت: پژوهش باید پایه و اساس و پشتوانه تصمیم‌گیری‌ها در استان و کشور باشد.

وی با تأکید بر بومی کردن پژوهش‌ها بر اساس نیازهای استان گفت: پژوهش‌هایی که در سطح استان و ادارات مختلف انجام می‌گیرد  باید برای حل یک معضل استان باشد و باید این امر در اولویت باشد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان با اذعان به اینکه هرروز برای ما باید روز پژوهش باشد افزود: در اصل هفته پژوهش برای این است که در این هفته اولاً بتوانیم یک تبادل اطلاعات و ارزیابی از سال گذشته داشته و ثانیاً قدردان زحمات پژوهشگران و محققین عزیز باشیم.

وی افزود: هفته پژوهش و فناوری در سطح استان فرصت مناسبی است که توجه و تمرکز کافی روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری صورت پذیرد و این نمایشگاه سبب ایجاد فرصت تعامل بین ذی‌نفعان حوزه پژوهش و فناوری می‌شود.

محمدپور وی با اشاره به شناسایی توانمندی‌های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی بیان کرد:  تجاری‌سازی یافته‌های پژوهش و فناوری در قالب فن بازار، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران، نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه و استان و برقراری ارتباط مراکز صنعتی، تولیدی با مراکز تحقیقاتی ازجمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین مؤلفه توسعه مردم هستند تصریح کرد: حرکت روبه‌جلو تنها راه توسعه واقعی و درون‌زا در نظام اسلامی، دستیابی به علم و فناوری است و علم و فناوری را با پول نمی‌توان خرید بلکه به دست آوردن آن نیازمند تلاش و کار و سرمایه گزاری صحیح است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان گفت: پژوهشگران و نخبگان هم از افراد اثرگذار جامعه هستند فلذا بر این قشر تکلیف است که جامعه را در مسیر صحیح هدایت کنند.

انتهای پیام/