پیاده‌راه فرهنگی رشت مشکلات زیادی برای بازاریان ایجاد کرد
پیاده‌راه فرهنگی رشت مشکلات زیادی برای بازاریان ایجاد کرد

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید راه‌کارهایی برای ارتقاء پیاده راه فرهنگی شهر رشت در نظر گرفته شود، گفت: با طرح موجود، بازاریان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه بافت فرهنگی و سنتی رشت باید در مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت: یکی از ضرورت‌های شهر رشت توجه به بافت قدیمی و سنتی شهر رشت برای اجرای طرح‌های عمرانی است.

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال باید در شهر رشت سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد گفت: یکی از بحث‌های بسیار مهم در ایجاد اشتغال در شهر رشت، بسترسازی برای استفاده از موقعیت‌های گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه باید طرح پیاده راه فرهنگی شهر رشت را ارتقاء داد بیان داشت: با طرح موجود، بازاریان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند که باید با در نظر گرفتن راهکارهایی، خون را دوباره در رگ‌های بازار رشت به جریان انداخت.

شکریه با بیان اینکه شهر رشت نتوانسته از نعمت ماندگاری مسافر بهره مند شود توضیح داد: یکی از عوامل جذب گردشگری، هتل‌ها و مراکز اقامتی هستند که نباید با آن‌ها  به‌صورت تجاری برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه زمین‌های نسقی تبدیل به قسمتی از بافت تجاری و فرهنگی مردم گیلان شده است بیان کرد: برنامه اجرایی مناسب و کارآمدی برای سنددار کردن زمین‌های نسقی وجود ندارد.

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه وظیفه مسئولان، ارائه خدمات بیشتر به مناطق محروم شهر است اظهار داشت: باید به مناطق محروم شهر دید عدالت محور داشت.

انتهای پیام/