پیروزی در عملیات همانند کربلای ۲ قدرت دیپلماسی ایران را افزایش می‌داد/ شهید قلی پور از حسن خلق و تعامل بالایی برخوردار بود
پیروزی در عملیات همانند کربلای ۲ قدرت دیپلماسی ایران را افزایش می‌داد/ شهید قلی پور از حسن خلق و تعامل بالایی برخوردار بود

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به نقش شهید قلی پور در عملیات کربلای ۲ و حسن خلق و تعامل بالای وی گفت: پیروزی در عملیات همانند کربلای ۲ قدرت دیپلماسی ایران را افزایش می‌داد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، سردار مهدی کاظمی پور در گفت‌وگو بابیان اینکه عملیات کربلای ۲ در منطقه عمومی پیرانشهر صورت گرفت اظهار کرد: معمولاً دست یافتن به پیروزی در این نوع از عملیات در دیپلماسی و قدرت آن نقش مستقیم داشت.

وی بابیان اینکه پیروزی در این نوع عملیات باعث می‌شد تا قدرت جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان بکشیم، افزود: اهدافی را که دشمن برای نابودی و خدشه‌دار کردن کشور در پیش‌گرفته بود با پیروزی و ظفر در این نوع از عملیات نیست و نابود می‌کردیم.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان بابیان اینکه عملیات کربلای ۲ نیز ازجمله عملیاتی بود که بر قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران افزود، گفت: این عملیات با جان‌فشانی رزمندگان نیروی لشکر ۱۰۵ قدس انجام گرفت و شهید قلی پور و سایر رزمندگان گیلانی در آن نقش به سزایی داشتند.

کاظمی پور با اشاره به نقش بی‌بدیل سردار شهید قلی پور در عملیات کربلای ۲ خاطرنشان کرد: شهید قلی پور علاوه براثر گذاری در امنیت استان گیلان از بنیان‌گذاران سپاه گیلان بود و بانفوذ کلام، مدیریت و شجاعت خود در بین پاسداران سپاه وقت توانست قدرت هماهنگی استان با لشکر را بر عهده بگیرد.

وی بابیان اینکه شهید قلی پور رابطه‌ای بسیار خوب و متعالی با آیت‌الله شهید احسان‌بخش، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان داشت و همین امر باعث می‌شد تا ارتباط‌گیری وی با رزمندگان بیشتر شود، تصریح کرد: آیت‌الله احسان‌بخش رئیس پشتیبانی از جنگ در استان گیلان بود و نقش بسیاری در عملیات و حمایت‌های لازمه آن داشتند.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان گفت: مردم استان گیلان به‌ویژه مردم رشت نسبت به شهید قلی پور با توجه به خلاقیت و ارتباط‌گیری وی ارادت ویژه‌ای داشتند و تشکیل لشکر در استان و کشور باوجود وی تسریع پیدا می‌کرد.

کاظمی پور با اذعان به اینکه شهید قلی پور از حسن خلق و تعامل بالایی برخوردار بود، گفت: قدرت شهید قلی پور در منسجم کردن نیروی‌های بسیجی مقتدر باعث شد تا سهم بسیار بزرگی از اداره جنگ بر دوش رزمندگان گیلانی باشد.

وی بابیان اینکه اشتیاق رزمندگان به شهید قلی پور تمایل حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل را تشدید می‌کرد، بیان داشت: شهید قلی پور در اقتدار و عمل دارای قدرت بالایی بود و توانست با همین اقتدار خود در رأس لشکر گیلان قرار بگیرد.

به گزارش اندیشه گیلان، سردار شهید محمود قلی‌پور بر فراز قله های رفیع کدو در حاجی عمران ( محورعملیاتی کربلای ۲ ) بر اثر ترکش گلوله توپ دشمن در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۶۵ و در منطقه حاج عمران جاودانه شد.

انتهای پیام/فارس