پیشرفت شهرستان رشت نیازمند مشارکت تمام مدیران و نهادها است/مشکلات در حوزه توزیع برق رشت وجود دارد
پیشرفت شهرستان رشت نیازمند مشارکت تمام مدیران و نهادها است/مشکلات در حوزه توزیع برق رشت وجود دارد

فرماندار رشت با اشاره به این که پیشرفت شهرستان رشت نیازمند مشارکت تمام مدیران و نهادها است گفت: آینده موفق در صورتی به‌دست می‌آید که تمام دستگاه‌ها با وحدت و یکپارچگی در راستای استفاده از امکانات و ظرفیت‌های شهرستان رشت گام بردارند.

به گزارش اندیشه گیلان، سیروس شفقی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت ضمن تقدیر از برگزارکنندگان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای حماسه‌ای باشکوه و برگی زرین در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زد.

فرماندار رشت با اشاره به مشارکت ۷۰ درصدی مردم شهرستان رشت در انتخابات امسال گفت: مهم‌ترین وظیفه دولت کسب اعتماد مردم است تا بتواند به پشتوانه آن از حقوق اساسی و شهروندی مردم دفاع کند و در جهت رفع مشکلات آنان گام بردارد.

شفقی با اذعان به اینکه شرکت همه جانبه مردم در انتخابات سبب سرافزاری نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف جهانی است خاطرنشان کرد: امروز هرگونه کوتاهی و کم‌کاری از سوی مدیران و مسئولان خیانت به مردم، انقلاب و دولت است.

وی با اشاره به اهمیت جلسات شورای اداری شهرستان رشت افزود: این جلسات بستری را فراهم می‌کند تا مدیران تمام ظرفیت خود را به‌شکل مطلوب ارائه دهند و با هدف همکاری و هم افزایی بیشتر با یکدیگر به تلاش بپردازند.

فرماندار رشت با اشاره به این که پیشرفت شهرستان رشت نیازمند مشارکت تمام مدیران و نهادها است گفت: آینده موفق در صورتی به‌دست می‌آید که تمام دستگاه‌ها با وحدت و یکپارچگی در راستای استفاده از امکانات و ظرفیت‌های شهرستان رشت گام بردارند.

شفقی اظهار داشت: تمام مدیران، بخشداران و دستگاه‌های شهرستان رشت می‌بایست طرح‌ها و پروژه‌های آماده بهره‌برداری خود را تا تاریخ ۲۰ مرداد ماه به فرمانداری اعلام کنند تا هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری مراسمات هفته دولت انجام شود.

وی با اشاره به مصوبات جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان گفت: در این مدت مطالعات بسیاری در راستای بررسی شاخص‌های بهره‌مند شدن استان از بودجه مناسب انجام شده که نتیجه آن را می‌توان در افزایش بودجه استان گیلان در سال ۹۶ مشاهده کرد.

فرماندار رشت اعلام کرد: بودجه استان گیلان با افزایش ۸۰ درصدی در سال ۹۶ مواجه شده است که این اقدام نتیجه تلاش مسئولان و مدیران و نمایندگان استان گیلان بوده و در تاریخ اعتبارات این استان بی‌سابقه است.

شفقی با بیان اینکه برخی مشکلات در حوزه توزیع برق رشت وجود دارد گفت: اقدامات موثری در راستای بهبود شبکه توزیع برق شهرستان رشت انجام شده که در میان آن‌ها می‌توان به برپایی ۲ هزار و ۳۰۰ تیربرق و ۱۲۱ کیلومتر کابل خودنگهدار اشاره کرد که این اقدامات بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

وی افزود: تا پایان سال ۹۷ با تولید آب در تصفیه خانه بزرگ رشت می‌توان ۲.۵ میلیون نفر مشترک را تحت پوشش قرار داده و بخش عمده‌ای از مشکل آب شهرستان رشت و همچنین مشکل عدم وجود چاه‌های مناسب در این شهرستان را برطرف کرد.

انتهای پیام/